Богдан Стуринський: Фестиваль – це дуже хороший культурний туризм

Богдан Струтинський, народний артист України, художній керівниік-директор Національної оперети України

b_400_0_16777215_00___images_1_bstrytunskui.jpg
     «Хочу сказати, що Полтава серцем імпонує. Тому їхали сюди з гарним настроєм, нас сприяла фантастична погода. Колектив задоволений умовами. Нам буде дуже приємно, коли у готелі нас зустрічали з короваєм. Це гарна традиція, яку вибили з побуту українців, нав’язали нам агресію, що призвело до забуття про ці традиції. А це нормально поважати сусіда, зустрічати його з хлібом сіллю.
      На самому ж фестивалі панує гарна атмосфера, всі допомагають, намагаються включитися у процес, і від цього з’являється відчуття, що вам не байдуже, що ми потрібні тут. У мене навіть не було відчуття, що я на гастролях. Тут настільки комфортно як дома. Нам показали Полтаву, ми отримали гарні емоційні, враження, сподіваюсь ще й залишили гарний слід у глядача. Відчувається, що у вас театральний глядач, думаю, ми їх не розчарували.
      Взагалі фестиваль – це своєрідний двосторонній рух: ви інформаційно, організаційно, художньо зростаєте, ми – бачимо іншого глядача, іншу сцену, адаптовуємося і таким чином відбувається постійний професійний ріст. Для глядачів фестиваль – це дуже корисне пізнання. Для міста – це ознака його високого культурного рівня. Розумію, що є багато незадоволених, бо ми всі настільки заїжджені політикою, нам вихолостили душу, що на сьогодні мистецтво ставлять в останній ряд. Але коли є фестиваль, і як би не було складно, це шлях до розвитку. Ще фестиваль – це дуже хороший культурний туризм.
     У нас вихований колектив з певною культурою, сценічною організацією. У вас також відчув оцю злагодженість колективу. Це говорить, що кожному працівнику не все одно, всі перепитують, коли бути, що допомогти. Звичайно, коли створюють гарні умови, коли ще є емоційне захоплення, то я веду до того, що нам у Полтаві дуже сподобалось, ми ще обов’язково приїдемо.

Ольга Коваленко, керівник літ-драм частини