5 квітня "Украдене щастя" м. Житомир

І. Франко

«Украдене щастя»

Драма у стилі етно-модерн на 1 дію

Тривалість вистави 1 год. 30 хв.

Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Наталія Тімошкіна
Сценографія – Валерій Кулавін
Музичне оформлення – гурт «Даха браха»
Балетмейстер – Анна Перепелиця

Дійові особи та виконавці:

АННА – Марина Демб
МИКОЛА – Сергій Артеменко
МИХАЙЛО – Дмитро Зіневич

«Украдене щастя» — одна з найкращих і найвідоміших п’єс Івана Франка. Класика української драматургії, яка не втратила своєї актуальності і в наш час.
Тема кохання зрозуміла кожному. Щастя бути поруч із коханою людиною, біль розлуки, несправедливість, зрада, обман і як наслідок, жахливий, нестерпний біль, людський біль за втраченим щастям. Усе це ми в тій чи іншій мірі переживаємо у своєму житті. Саме тому ця п’єса не втрачає своєї гостроти і є окрасою репертуару мало не кожної української сцени.
Постановку Житомирського академічного театру ім. І. Кочерги відрізняє гіпертрофованість даної теми. Режисер навмисне залишає поза увагою усі побутові моменти п’єси, і робить ставку беручи до уваги лише психологію людських почуттів, емоційний стан кожного героя, їх живий оголений нерв.
Яскраве пластичне вирішення масових сцен вистави підкреслює особливість постановки, лаконічність художнього оформлення не відволікає від головного об’єкту — любовного трикутнику, де кожен захищає і виборює своє щастя.
Костюми героїв стримані і водночас відверті, музичне оформлення – влучна і неповторна, смілива і жива, немов іще одна діюча особа на сцені, музика етно-гурту «Даха Браха».
Все це створює особливу виставу в стилі етно-модерн, дійсно сучасний погляд на українську класику.

Прем’єра вистави відбулася 27 березня 2012 року