3 квітня "Ревізор" Тбілісі (Грузія)

b_200_0_16777215_00___images_3.04.tbilisi.jpg3 квітня, понеділок, 18-00
Тбіліський державний академічний російський
драматичний театр ім. О. Грибоєдова

М. Гоголь

«РЕВІЗОР»

фантасмагорія на 1 дію

Тривалість 2 год.

Режисер-постановник — Автанділ Варсимашвілі
Художник-постановник — народний художник Грузії
Маріан Швелідзе
Художник по костюмах — Тео Кухіанідзе
Композитор — Йосиф Банданашвілі
Музичне оформлення —Елісо Орджонікідзе

За 120 років «Ревізора» ставили про що завгодно і як завгодно. Але у будь-якому випадку майже завжди головним персонажем вистав ставав Хлестаков — мрійник або невдаха, лицедій або шахрай, фантазер або обманщик.
Уперше в сценічній історії легендарної комедії М.В. Гоголя режисер-постановник надав головне значення назві твору — «Ревізор». Своє трактування А. Варсимашвілі сформулював з безумовною визначеністю: «У «Ревізорові» ключове слово для мене — жах. Люди живуть у постійному передчутті апокаліпсису, у відчутті, що ще трохи — і все зруйнується. На наших очах рушаться усі моральні цінності, і ми зі страхітливим спокоєм дивимося на ці події як безпорадні свідки. Ми звикли, що Хлестаков фанфарон і постійно обманює, але давайте замислимося на секунду: а якщо він говорить правду? Якщо він насправді звертався до Пушкіна « братец»?
А якщо він справжній ревізор, який посланий не з Петербургу, а взагалі зверху? Згадайте німу сцену — люди закам'яніли! Вам це нічого не нагадує? Адже виходить ми з вами живемо у сучасному содомі...».

Прем’єра вистави відбулася 26 жовтня 2015 року