28 березня "Страшна помста" Полтава

за М. Гоголем

«СТРАШНА ПОМСТА»

трагедія на 2 дії

Режисер–постановник — Сергій Павлюк (м. Херсон)
Художник–постановник — Сергій Ридванецький (м. Черкаси)
Художник по костюмах — Наталія Ридванецька (м. Черкаси)
Балетмейстер — Юрій Бусс (м. Херсон)
Хормейстер — засл. арт. Укр. Ружена Рубльова (м. Херсон)

«Страшна помста» – це фантастично-містичне дійство, в якому режисер Сергій Павлюк розкриває тему вічного гріха, який доведеться спокутувати наступним поколінням. Взявши за основу притчу про зраду й помсту — «Думу про Івана та Петра», яка згадується Гоголем у «Страшній помсті», -режисер на сцені полтавського театру створив метафорично-змістовну виставу, що викликає асоціації із сьогоденням.
Містична історія перетворюється на зразок поетичного українського театру, який несе у собі глибинність традицій та сакральність. Яскрава обрядовість, звучання автентичного співу, показ козацької звитяги стали основними елементами у вибудові дійства, що викриває національне єство, є традиційними для стилю цього режисера.
У загальному колі кружлятимуть і мертві, й живі герої, які кохатимуть і зраджуватимуть, гулятимуть і вбиватимуть... продовжуватимуть грішити… І коли вже кінця-краю цим гріхам не буде, земля розверзнеться і поглине всіх грішників. Адже їхні душі вже не врятувати від багатовікового бажання помсти…

Прем’єра вистави — 28 березня 2018 року