7 квітня "Всюди один... " Київ

7 квітня, неділя, 18-00

Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки

М. Резнікович за Т. Шевченком

«ВСЮДИ ОДИН… СВІЧКА НА ВІТРІ»

вистава без антракту

Тривалість 1 год. 20 хв.

Сценічна композиція та постановка — Михайло Резнікович
Сценографія, костюми – Олена Дробна
Режисер – Дмитро Морозов
Композитор – Олександр Шимко
Балетмейстери – Ольга Голдіс, Максим Пекній
Звукорежисер – Алла Муравська
Відеопроекція – Олексій Рабін, Андрій Рябін
Редактура тексту – Тетяна Моцарь

Щедра й невичерпно родюча українська земля подарувала загальнолюдській плеяді геніїв незгасимий Світоч - Тараса Шевченка, Тираноборця та Пророка, Спікера свободи, який поставив на сторожі біля своїх земляків, "рабів німих", огненне слово, а в "Заповіті" дав їм заклик: "Кайдани порвіте!".
Небагато, кому випало безсмертя, досягли його такою дорогою ціною, як Тарас Шевченко. Доля не шкодувала для нього найжорстокіших випробувань і страждань. Прожив Шевченко лише 47 років, з них двадцять п'ять - у кріпосному рабстві, десять - у солдатчині і засланні. А решту - воюючи з нестатками, хворобами, плекаючи нездійсненну мрію про створення сімейного вогнища, елементарного затишку у власному будинку - маленькій хатинці на батьківщині.
У нинішньому театральному трактуванні, всупереч багаторічним хрестоматійним, заїждженим деклараціям і уявленням, гармонійно переплітаються багато мотивів з життя Поета і Художника: творчість, любов, розчарування, каяття, ненависть, здивування, популярність і забуття, прагнення все осягнути...

Прем’єра відбулася 9 березня 2014 року.