Спеціальний гість фестивалю Лесь Танюк про цьогорічний фестиваль та самого Гоголя

b_300_0_16777215_00___images_tanuk.jpg  Спеціальним гостем цьогорічного Відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» став голова Національної спілки театральних діячів України, народний артист України Лесь Танюк. Він розповів про сучасне театральне мистецтва та самого Гоголя.
     «Раніше в Україні налічувалося 12-13 фестивалів на рік, зараз це число сягнуло 70-80-ти на рік. В основному, зараз вони проводяться за рахунок місцевих бюджетів, адже централізованого бюджету на культуру майже не виділяється. Я б хотів подякувати всім акторам, які зараз беруть участь у цьому фестивалі, поставив їм пам’ятник, адже це люди, які одержують мізерні зарплати, але все одно працюють і вдень і вночі, виходять на великі теми.
     Те, що на фестиваль «В гостях у Гоголя» взяли основу – твори Гоголя – генія світової культури, дуже важливо. Адже ця людини близька нам і сьогодні своїм містицизмом, своїм антипетербузьким настроєм. Держава Гоголя не в Росії, не в Україні, чи Римі, де він провів останні роки життя, вона в театрі. Те, що він продовжив традиції Котляревського, продовжив національно-демократичну лінію, дійшовши до геніального «Ревізора» – величезну пародію на Росію, надзвичайно. Гоголь – це українська ментальність, всі держиморди, городничі, всі ці герої мають власне українську основу. Те, що театри сьогодні виявляють інтерес до його творів – дуже знаково. Я думаю Гоголь сьогодні стає більш читабельним і в Італії, і в Іспанці, по своєму, ми виходимо з театральним фестивалем у Полтаві на європейський рівень. Це те вікно в Європу, яке Путін нам весь час хоче причинити. Воно відкривається, і ми дивимося на Європу не як залежні від неї люди, а як рівноправні партнери.
     Хочу привітати всі наші театри, які приїхали у Полтаву на фестиваль. Це та невелика кількість вистав, які поставили за Гоголем, але, насправді, в Україні їх і не так і багато. Біля тридцяти театрів поставили вистави за Гоголем. Ми намагатимемося докладати зусиль, щоб цей фестиваль проводився щорічно, тому що він талановитий, він дуже яскравий. І, нарешті, тому, що ми його відкриваємо 1 квітня – у день дурня, день сміху, а дурень – це найбільший мудрець, той, який не мудрує на політичних олімпах, а той, який сам собі на умі як пасічник рудий Панько, і знає у чому суть життя».

Ольга Коваленко, завліт театру