Кіровоградський театр привіз до Полтави найкращу репертуарну виставу

     b_200_0_16777215_00___images_kurmansor9.jpg4 квітня на сцені Полтавського театру ім. М.В. Гоголя виступали гості з Кіровограду. На суд глядача представили наймасовішу виставу колективу «Сорочинський ярмарок». Своїми враженнями від гостин на гоголівській землі поділився головний режисер Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького Євген Курман.
     — Євгене Васильовичу, ви не вперше в Полтаві, розкажіть, які відчуття цього року від відвідин нашого фестивалю. 
     — Я був у Полтаві минулого разу з іншим колективом, тепер у якості головного режисера кіровоградського театру. Цього разу відчувається колосальна вдячність глядачів. Ми дуже відповідально поставились до цієї поїздки на фестиваль, тому що наші театри розуміються і дружать між собою, а коли їдеш до дорогого гостя, намагаєшся прибути до нього в найкращій формі.
    — Чи відчуваєте гоголівську енергетику, як воно грати на Батьківщині Великого письменника його твір?
    — У нашій трупі працює актриса, яка значну частину своєї акторської долі з 30-ти років, саме розквіт кар’єри, пропрацювала у вашому полтавському театрі. Це Євгенія Миронович. Для неї ваш театр – також її родина. Вона розповідала всім нашим про специфічну, про енергетику гоголівської сцени. Грати на Батьківщині Гоголя – це дуже відповідально. 
    — Ваш «Сорочинський ярмарок» — це сучасний мюзикл. Не боялися, що глядач може не сприйняти таку трактовку? 
    — Театр повинен бути сучасним, навіть, якщо живе у музейній формі, але все одно говорити про сучасне з глядачем. Хотілося звичайно, щоб у Полтаві така наша театральна лексика була зрозумілою, сприйнятою. 
    — На фестивалі у Полтаві майже вся трупа вашого театру, за виключенням декількох акторів. Це принципово було вивезти весь колектив, щоб він надихнувся свіжим творчим ковтком повітря?
    — Островський у щоденниках писав, що гастролі для актора – це самий необхідний елемент творчості. Трупа добирає репертуар, їде з ним туди, де її не знають. І саме з цього репертуару складуть глядачі своє остаточне враження раз і назавжди про театр. Тому хвилювалися, щоб скласти гарне враження на полтавців. 
    — Ви приїхали до Полтави не лише в якості головного режисера театру, режисера-постановника вистави, а ще й зіграли роль Кума Цибулі. Це був вимушений вихід на сцену, чи граєте постійно на кіровоградській сцені? 
    — Актор, який грає цю роль, захворів. А у цій виставі є важливий момент фактури типажу. Коли почали радитися з директор, кого призначити на роль, то, проаналізувши зрозуміли, що найкраща фактура буде моя. Тут просто дозволяє жанр, в іншій виставі, наприклад у драмі, де інша драматична структура, не дозволив би собі такої авантюри. Ця вистава побудована на акторському тренажі, на якихось експромтах, як кажуть, на акторському баловстві. 
    — Як воно зі сторони режисера опинитися в акторській шкурі?
    — Нормально. Вони мене не женуть з-за куліс, сміємося разом, граємо разом. По- перше, це така вистава, по-друге — стиль, в якому працює наш театр, а ми обрали музично-драматичну природу як провідну для нього, — передбачає такі моменти. Не даремно наші корифеї, наші патрони, всі використовували цей метод – і грали, і ставили, і займалися організаційними моментами. Не збираюся розвивати акторство, мені достатньо цієї ролі, але це корисний досвід. Коли від актора вимагаєш якісь моменти, завжди корисно ще раз пройти цей шлях самому. У мене був акторський досвід, тому ця справа не така для мене нова. Я ще раз занурився у це діло, ще раз відчув усі етапи, що проходить актор, відчув процеси, що відбуваються з ним, коли ти вимагаєш від нього результат. Це досвід, який обов’язково відіб’ється на основній режисерській роботі. 
    — Як відчуваєте, полтавська публіка оцінила ваше прагнення сподобатись їй?
    — Нас переповнюють враження, ми намагалися показати полтавському глядачу те, що вважаємо найкращим на сьогоднішній день у репертуарі театру. Сподіваємося оплески для нас були щирими, тому чекаємо на нову зустріч з теплим полтавським глядачем.


b_400_0_16777215_00___images_kurmansor1.jpgb_400_0_16777215_00___images_kurmansor2.jpgb_400_0_16777215_00___images_kurmansor3.jpgb_200_0_16777215_00___images_kurmansor6.jpgb_200_0_16777215_00___images_kurmansor7.jpgb_400_0_16777215_00___images_kurmansor8.jpgb_400_0_16777215_00___images_kurmansor9.jpg

.