Кіровоградським акторам було легко працювати для вдячного полтавського глядача

b_200_0_16777215_00___images_1jarowenkokir.jpgЧетвертий фестивальний день приніс знайомство з колективом кіровоградського театру. Враженнями після зіграної вистави «Сорочинський ярмарок» поділилися актори Олександр Ярошенко та Олеся Бушмакіна, виконавиця ролі Параски.

Олександр Ярошенко — зіграв роль Гриця, вже 11 років працює у Кіровоградському театрі ім. М. Кропивницького.
     «У вас дуже хороший театр, хороша сцена, хороший глядач. Я вже не вперше у Полтаві, 2008 року приїздили з «Ревізором», Поштмейстера грав. Знаю, що у вас сталася страшна пожежа, але працюючи на сцені, не помітили, ви молодці, що так швидко все відновили. Я сам родом з Полтавщини, батько з Хорольського району, в Полтаві живе два племінники, дух міста у вас просто потрясаючий.
     Працювати у «Сорочинському ярмарку» було цікаво, адже я сам неодноразово був на цьому дійстві у Сорочинцах. Ми дуже хвилювалися, коли везли до вас «Сорочинський ярмарок». Тут ніхто не бачив виставу, а у Кіровограді вона вже три роки йде, перевірена нашим глядачем. Вона подобається людям, а от чи сподобається така трактовка у Полтаві не знали, у людей же різні смаки. Але з перших хвилин, коли вийшли на сцену, відчули, що глядач сприймає, слухає.
     З кожною новою роллю відкриваєш різні можливо свого апарату, щось розгрібаєш. Навіть, якщо персонажі схожі між собою, навіть якщо захочеш, однакових ролей не зіграєш, мені так здається.
     А щодо фестивалю, то він у вас добрячий, якщо будете запрошувати, приїдемо залюбки».
     Незмінною партнеркою по сцені для Олександра є Олеся Бушмакіна. У виставі «Сорочинський ярмарок» вона грає його кохану Параску. Їхній творчий тандем розпочався із «Сільви», а тепер режисери беруть їх у пару майже з кожною новою постановкою. «Мабуть, ми непогано дивимось одне з одним, — говорить Олександр.

Ось які спогади про Полтаву залишилися у актриси Олесі Бушмакіної:
     b_200_0_16777215_00___images_4jarowenkokir.jpg

«Я вперше у Полтаві. Знаєте, у мене фобія – я не боюсь гуляти чужим містом, бо боюся заблукати. Але Полтава стала виключенням. Я пройшлася містом, воно у вас дуже гарне. Але найбільший скарб, що ви маєте, це глядач. Нам приємно, що нас так добре сприймає публіка. Бо коли ми починали ставити «Сорочинський ярмарок» самі спочатку скептично ставилися до неї. Думали буде щось нудне. Але коли Євген Васильович розповів свій задум, пошили костюми, привезли декорацію, ми просто були в захваті. А коли вчили пісні та танці, зрозуміли, що буде бомба, а не вистава. Здається полтавський глядач розуміє нашу лексику, від нього просто віє потрясаючою енергетикою, виникає таке відчуття, що тебе зносить нею. У вас дуже приємно і легко працювати!

b_400_0_16777215_00___images_2jarowenkokir.jpg

b_400_0_16777215_00___images_3jarowenkokir.jpg

Ольга Коваленко, керівник літературно-драматургічної частини театру ім. М. Гоголя