Полтавський театр гідно презентував своє мистецтво на «Коломийських представленнях»

16 вересня у рамках ІХ Всеукраїнського театрального фестивалю «Коломийські представлення» Полтавський театр ім. М. Гоголя презентував спільний проект з Коломийським театром ім. І. Озаркевича — виставу «В степу безкраїм за Уралом».

b_400_0_16777215_00___images_1_v_stepy_kolomua.jpg
       Фестиваль «Коломийські представлення» є знаковим для гоголівці, адже кожного року цим мистецьким форумом розпочинається гастрольне життя колективу. Цього року до Коломиї вирушила малочисельна делегація на чолі з директором театру Олексієм Андрієнком, з виставою «В степу безкраїм за Уралом», яка була приурочена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка і стала самостійною зірковою роботою провідного актора Полтавського театру ім. М. Гоголя, народного артиста України Василя Голуба. Супроводжувала гоголівців заступник начальника Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Вождаєнко.

b_400_0_16777215_00___images_2_v_stepy_kolomua.jpg
        Так як коломийський та полтавський театр пов’язує багатолітня дружба, театри стали побратимами, керівники цих творчих колективів вирішили подарувати цьогорічній фестивальній публіці спільний проект. Чуттєву багатогранну композицію народного артиста України Василя Голуба, який сам виконав роль Тараса Шевченко, було доповнено прекрасними артистами коломийського театру для виконання хорових партій пісень «Думи мої, думи», «Реве та стогне Дніпр широкий». Також роль коханої Тараса виконала актриса Коломийського театру ім. І. Озаркевича Ольга Якубів, яка своїм філігранним втіленням романтичного образу молодої закоханої дівчини гармонічно вплелась у композицію полтавців.

b_400_0_16777215_00___images_3_v_stepy_kolomua.jpg
        — Цікава ініціатива двох театрів, яка виникла із творчої дружби, і несподівано вийшла така сильна, емоційна вистава, — зазначила театрознавець Алла Підлужна. — Звісно щоб сприймати слово Шевченка зараз, треба зуміти подати його так, аби воно не було нудним, дидактичним, таким формальним. І тут, мені здається, завдяки акторові, цього вдалося уникнути, бо він не тільки прочитав цей текст, він його прожив, зумів передати через свою акторську душу оте відчуття трагедії генія, який написав ці слова скільки десятиліть тому, а це ніби про наш час. І про ту ситуацію, яка, на жаль, за століття не змінилась і від того ще страшніше. Саме тому, такі речі патріотичні по-справжньому. Вони не пафосні, а вони щирі.
Спільний проект полтавського та коломийського театрів став не лише родзинкою для фестивалю «Коломийські представлення», а й подарував глядачам, які цього вечора щиро співчували герою, неповторні мистецькі емоції, радість чути і розуміти пророчі слова Тараса Шевченка. Вони лунали не шаблонно, а так по-сучасному. Від цього щеміло у грудях, наверталися на очі сльози, адже приходило розуміння, що роки йдуть, а слова генія залишаються пророчими

b_400_0_16777215_00___images_4_v_stepy_kolomua.jpg

Ольга Коваленко,