Прем’єра «Жінки» у полтавському театрі, або Поєднані міжнародною мовою мистецтва

30 вересня у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. М. Гоголя відбулася прем’єра вистави «Жінки», постановку якої здійснила режисер Тбіліського академічного державного драматичного театру ім. К. Марджанішвілі Цицино Кобіашвілі.

b_400_0_16777215_00___images_4_zhinku.jpg

Ім’я Цицино Кобіашвілі для шанувальників полтавського театру вже не нове, адже вже четвертий сезон поспіль «живе» на сцені гоголівців вистава «Ханума», з якої розпочалася співпраця з грузинським режисером. Успіх комедії з грузинським шармом не міг не призвести до нової сторінки в історії спільної роботи колективу і Цицино Кобіашвілі.

- Полтавський театр – це вже рідний для мене театр, я залишила тут своє серце, - розповіла режисер Цицино Кобіашвілі. – Мріяла повернутися сюди, попрацювати зі своїми улюбленими артистами, створити виставу, яка матиме такий же успіх як «Ханума».  Сподіваюся нам це вдалося, і полтавський глядач полюбить наших «Жінок», знайде у своєму серці відгук на переживання героїнь, і скаже: «Це ж про мене, ось вони мої подруги чи друзі, ось воно моє життя як на долоні».
      Повернення режисера з Тбілісі чекала вся гоголівська родина. І найважчим для акторів було усвідомлення того, що нова вистава не є багаточисельною за героями, і потрапити до постановки є шанс лише у восьми артистів. Тому й місія режисера виявилася вдвічі складнішою. Вона ретельно обирала акторський склад, вивіряла кожну особистість, яка стане частиною ансамблю, який є головним у виставі.
      - «Жінки» - це акторська робота, акторська вистава, де важливо бути постійно у ситуації, виконувати поставлені режисером завдання і при цьому оцінювати всі нюанси і враховувати всіх партнерів, реагувати на кожного з них, - зазначає режисер вистави. – Дівчатам було важко, адже вони звикли грати у монументальних виставах, де інколи грає і музика, і декорація, і багато інших факторів. А тут такий жанр, що нікуди не подінешся, ні за чим не сховаєшся, адже наші жінки постійно на сцені! Тут не варто шукати якихось режисерських фокусів – тут є прекрасні акторські роботи чудових акторів полтавського театру.
       У виставі задіяні заслужені артистки України Маргарита Томм (Джулія), Тетяна Любченко (Катруся), Катерина Філатова (Ярослава) та актриси театру Людмила Тимофєєва, Тетяна Беленька, Олександра Галатченко. У жіночу компанію волею випадку потрапляють брати-шотландці, образи яких втілили заслужений артист України Олександр Любченко (Джером) та провідний артист театру Віталій Крапіва. Героїням – подругам з дитинства - довелося щиро відкритися глядачеві, показати свої слабкості, розповісти про проблеми, поділитися поглядами на життя, щоб довести: вистава, про кожного з нас – хто вміє любити, співпереживати та по-справжньому дружити.
       - Ми довго обирали матеріал, постановку якого б здійснила в нашому театрі Цицино, - відкриває завісу історії задуму постановки «Жінок» директор Полтавського театру ім. М. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. – Керуючись тим, що влітку наші провідні актриси Катерина Філатова, Людмила Тимофєєва та Тетяна Беленька святкували ювілеї, вирішили зробити їм подарунок і втілити саме п’єсу «Жінки», де у кожної є своя виняткова роль.
       В основу сюжету лягла драматургія американського автора Ніла Саймона «Дивна пара», яку режисер Цицино Кобіашвілі адаптувала до українського менталітету і «Жінки» у гоголівців – українські. Вони співали українські пісні, готували українські страви і, навіть, пригощали гостей-чоловіків українськими фруктами. На тлі душевних переживань лунали і тонкі жарти, що створювало невимушену атмосферу, в якій так правдиво говорилося про життя, бо вистава про вірність, любов, підступність, наболіле, але таке знайоме кожному…
Особливим моментом єднання українського і грузинського народів став приїзд на прем’єру делегації з Посольства Грузії в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом Гелою Думбадзе. Гості завітали до Полтави засвідчити свою повагу і підтримку землячці, та розпочати новий етап культурного діалогу між нашими країнами.
       - Я дуже радий, що дружні відносини між Україною та Грузією розвиваються у багатьох галузях, з яких чільне місце займає культура, – зазначив Повноважний і Надзвичайний Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе. – Сьогодні на виставі, яка йде українською мовою, представники посольства, грузинської діаспори – і всі все розуміють, посміхаються, всі щасливі. Адже є поняття міжнародної мови – це культура, яку потрібно розвивати і примножувати.
       Про необхідність культурного діалогу говорила і присутня на прем’єрі секретар Міської ради Оксана Деркач. Вона відмітила активну діяльність грузинської діаспори, яка багато привносять у культурне життя Полтави та сприяє втіленню у життя таких спільних проектів.
Свідченням того, що спільна робота грузинського режисеру Цицино Кобіашвілі та гоголівців матиме успіх у глядачів були аншлаги на двох прем’єрних показах. Далі «Жінки» будуть завойовувати прихильність публіки ще й в інших містах, куди вже запрошено виставу у рамках гастролей (м. Чернігів, 28 жовтня) та на Всеукраїнському театральному фестивалі жіночої творчості ім. Марії Заньковецької (м. Ніжин, 30 жовтня).

b_400_0_16777215_00___images_5_zhinku.jpg

Джерело: Коваленко О. / О. Коваленко // Полтавський вісник. — 2017. — 5 жовтня. — № 39 (1472).