БУРЛЕСКНОЮ «ЕНЕЇДОЮ» РОЗПОЧАЛИ СЕЗОН В ОБЛАСНОМУ ТЕАТРІ


Це сцена, в якій батьки тішаться народженням сина Енея. За це славлять богів. Ось із немовлям Юнона, яка за сюжетом недолюблює Енея.

«У цьому втіленні вистави «Енеїда» ми вирішили спробувати жанр, який закладав сам автор Іван Петрович Котляревський. Він писав свою поему у жанрі бурлеску. Тому ця постановка – музичний бурлеск. Весела легка комедія», - розповідає головний режисер театру Владислав Шевченко.

Головний режисер каже: додали більше танців та співів.

«Деякі другорядні персонажі вийшли більш яскраво на першу лінію. А деякі патетичні монологи головних героїв були трішки нівельовані», - каже головний режисер театру Владислав Шевченко.

Всім акторам, які грають у виставі, пошили нові костюми, розповіла головна художниця театру. Частина героїв має такі, які підкреслюють форми тіла.

«Є костюми об’ємні, важкі, які зроблені із поролону. Це костюми голих жінок. Костюм складний у Енея. Робили йому підкладки, м’язи, щоб були. Пробували багато технік, як це зробити і нарешті вийшло. Раніше такого досвіду не мали», - пояснює головна художниця театру Ірина Кліменченко.

У цій сцені Еней із дружиною йде у морський похід після падіння Трої. Серед декорацій - п’ять кораблів.

«Вони у нас плавають у повітрі, як по воді. Піднімають кораблі високо, над Олімпом. Ця робота вимагає особливої технології, багато часу та матеріалів», - говорить головна художниця театру Ірина Кліменченко.

Прем’єру вистави «Енеїда» показуватимуть два дні поспіль.

«Ми думаємо, що нашою долею керують боги. Але насправді людина керує своєю долею. У неї є свої переконання. І скільки б, як то кажуть, не ходив по світу, але все-таки в тебе залишається твоя рідна земля, де ти можеш знадобитися», - розповідає керівниця літературно-драматичної частини театру Ольга Коваленко.

Окрім «Енеїди», яку ви бачите на цих кадрах, актори театру до кінця року готують дві прем’єри.

«В листопаді плануємо прем’єру режисера, який відомий полтавській публіці по «Майстру й Маргариті», виставі «Остання любов гетьмана», «Страшна помста», яка була минулого сезону, Сергія Павлюка. І, звичайно, це новорічна кампанія. Плануємо Снігову королеву. Це буде наша версія», - каже керівниця літературно-драматичної частини театру Ольга Коваленко.

За історію обласного театру це третя постановка «Енеїди». Головний режисер розповів: нею розпочали сезон - цьогоріч минає двісті двадцять років із часу виходу твору Івана Котляревського.

 

Джерело: ТРК "Лтава". Автор - Ірина Соляник.

http://www.ltava.poltava.ua/news/18378/