ГОГОЛІВЦІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИСТАВУ ЗА ТВОРОМ ІВАНА КОТЛЯРЕВСЬКОГО


Це вже третє втілення поеми на сцені полтавського театру. Нова постановка створена у жанрі музичний бурлеск. Гру акторів на сцені доповнюють яскраві декорації, колоритні костюми, українські пісні і танці. Усе це першими побачили гості церемонії вручення премії імені Івана Котляревського.

У Театрі імені Гоголя віддають шану іменитому земляку. Цього дня тут говорять про Івана Котляревського та вручають премію його імені. Лауреатів чотири. У номінації «Музично-пісенна творчість» відзнаку отримує Заслужений працівник культури України, керівник хору «Калина» Григорій Левченко. Зал йому аплодує стоячи.

Григорій Левченко, лауреат премії ім.І.Котляревського

- Мені приємно, що оцінили мою працю. Тим більше кого? Котляревського. Якраз ми щойно проспівали «Де згода в сімействі». Так чудово вийшло. Ми до цього, у нас в репертуарі не було цієї пісні. Щойно заспівали, а тут тобі і премія. І я думаю, що ж його заспівать далі.

У номінації «Медіа-проект» лауреатом премії імені Котляревського став Віктор Вергунов за серію публікацій, що сприяють розвитку і популяризації української мови. А от поетична збірка «Жінка з віршами» принесла обласну відзнаку у категорії «Поетичний твір» Наталії Баклай. У номінації «Театральна діяльність» лауреат премії - головний художник Полтавського театру ім. Гоголя Ірина Кліменченко. Її відзначили за створення декорацій та костюмів до вистав репертуару театру. Одну з тематичних прем'єр демонструють одразу після вручення премії. Нова «Енеїда» - на полтавській сцені.

Тут і Котляревський, і легендарний Еней, і козаки-троянці, і грецькі боги на Олімпі.

Владислав Шевченко, режисер-постановник вистави

- Це - третє втілення «Енеїди» в нашому театрі. І за цим разом ми вирішили повернутися до першоджерела. Іван Петрович писав поему «Енеїда» в жанрі «бурлеск». І тому наша вистава - це музичний бурлеск. Ті попередні втілення були більш героїко-патетичні. У нас весь матеріал подається жваво, через пісні, танці, гумор народний.

Постановкою цієї «Енеїди» займався головний режисер театру Владислав Шевченко. Жанр бурлеску дозволив йому пофантазувати як над комічною стороною, так і над пошуками серйозних моментів змісту твору. Робота над постановкою вистави зайняла 2 місяці.

Владислав Шевченко, режисер-постановник вистави

- Мені було дуже навіть приємно, що актори приносили щось своє у репетиціях. «А давайте цю сцену зробимо так», «А давайте цей образ вирішимо так». І ми доповнювали, доповнювали, і вистава, коли народжувалася, ніби сніжний ком, котячись, набираючи у своєму об'ємі та масі. Куди ми прикотилися, сьогодні ми і побачимо.

У виставі задіяна вся трупа театру разом з оркестром та танцівниками. Образи акторів і танцівників ретельно продумані художниками по костюмах.

Ірина Кліменченко, художник-постановник вистави

- Є костюми об'ємні, важкі, які зроблені із поролону. Це костюми оголених жінок. Костюм дуже важкий у Енея. Він виконаний із поролону. Ми робили утовщення, м'язи йому. Ця технологія дуже важка. Багато перебрали цих технологій, передивлялися, як його зробити.

Виставою «Енеїда» гоголівці відкривають 83 театральний сезон.

Джерело: ТК «Місто», автор - Крістіна Брігіда. 

https://misto-tv.poltava.ua/news/31914/