МІКС ФАРБ, ПЛАВНОСТІ ЛІНІЙ І МУЗИКИ. ПІДГОТОВКА ПРЕМ’ЄРИ МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ «НЬЮ-ЙОРК, НЬЮ-ЙОРК!» У ТЕАТРІ ГОГОЛЯ

        До Міжнародного дня театру та свята гумору, полтавцям і гостям міста, театр імені Гоголя готує прем'єру музичної комедії «Нью-Йорк, Нью-Йорк!».

        Творці обіцяють, що ця вистава образно відкриє цілу палітру фарб, які будуть яскравими плямами, що притягують увагу.

     Як розповідає фахівець театру по зв`язкам із громадськістю Наталія Святцева, виставу запланували взяти у розробку ще перед Новим роком, і вже з перших днів 2019 року почалася посилена підготовка до прем'єри.

      Вона повідомила, що це вже 92-га постановка запрошеного режиссера з Херсону, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Павлюка:

       «Залишається дивуватися, настільки цей молодий, дуже динамічний і продуктивний режисер здатен виготовляти якісний продукт».

        Для цієї робити впритул відведено репетиційного часу, адже тетарали хотіли встигнути до професійного свята, яке відзначають 27 березня.

        Медійниця театру розповідає, що вистава яскрава, комедійна, іронічна, і в той же час дуже реалістична:

       «Усе, що можна зараз сказати про виставу – вона вся пластична сама по собі – від різних сцен, драматичних прокладок, музичних втілень, хореографії, вокальних номерів і до сценографії.

      Бо коли актори виходять, вони плавають на сцені як дельфіни. Це вже видно з матеріалу, який відпрацьовують під час репетицій. І вони самі насолоджуються цим.

       Такої витонченої, не прикрашеної іронії давно не було».

       За її словами, це все стало можливим, тому, що для створення постановки задіяли потужне поєднання цехів театру: столярного, бутафорського, художнього, пошивочного. Були задіяні зварювальники та інженери.

      Розповіла Наталія Святцева і про вбрання героїв комедії, адже для вистави використані дуже атмосферні образи 30-х років ХХ століття. Костюми не просто шилися за лекалами того часу, а ретельно підбирався матеріал. Навіть були такі, де не могли знайти відповідну тканину і доводилось її спеціально фарбувати. Тому, як вона говорить, все це виглядає дуже «смачно» на тлі декорацій і всього того, що знаходиться на сцені.

      Крім того, Наталія Святцева розповіла, що буде задіяний досить насичений акторський склад і весь балет театру. Відтак, глядачів чекають дуже динамічні сцени і фрагменти кабаре.

     До того ж, у цій постановці повернуть на сцену відреставрований рояль, який свого часу горів під час пожежі в театрі:

      « І хоча він не буде грати, але він продовжує жити в нас на сцені. І коли його з новими кріпленнями під час репетиції викотили на сцену, актори ледь не розплакались від того, що знову з ними буде давно знайомий рояль», – пояснила медійниця.


Джерело: Інтернет-видання ЗМІСТ. Анна Аксюк. 21.03.2019.