Народний артист України Анатолій Гнатюк у Полтаві: про театр, життя, "лото-забаву"

       Анатолій Гнатюк – український актор театру та кіно, народний артист України, актор Національного академічного театру імені Івана Франка, впродовж 16 років - ведучий телевізійного шоу "Лото-Забава".

Про Полтаву

 Дуже люблю Полтаву – прекрасне місто. Позаминулого року тут була прем’єра вистави «Президент вибирає» мого сина Богдана Гнатюка, де мені пощастило зіграти головну роль разом із прекрасними артистами театру імені Гоголя.

 Про роботу із сином

 Він виявився режисером із характером. Відстоював своє бачення до кінця. Я пішов на компроміс, погодився із ним. І коли дійшли до глядача, я зрозумів, що він був правий. Реакція глядача була підтвердженням цього.

 Про змагання із братом

Із братом ми - як брати Кличко. (Микола Гнатюк – відомий український співак, Народний артист України, зараз живе у Німеччині – Авт.) Змагання не було. Нашій сім’ї це не притаманно. А от творча співпраця – так. Перший дует, у якому ми виконали майже народну пісню «Ой, смереко», був іще у 1996-му році. Ми дуже часто виступали разом. Я часто був ведучим концертів брата і виконував у них кілька пісень. Він зараз зробив творчу паузу, живе у Німеччині, не виступає.

 Про роботу ведучим «Лото-Забава»

 16 років щонеділі підйом зранку. О дев’ятій годині ти вже у прямому ефірі – позитивний, виспаний, зі знанням тексту. Багато тексту вчу напам’ять. Приблизно 30 відсотків – напам’ять, а 70 – імпровізація. На початку було не так легко. Це ж прямі ефіри, потрібно було потрапити у цю струю. Відчувати себе легко перед мільйонами глядачів – це не так просто.

 Про людей, які виграють мільйони

 Приємно бачити щасливі обличчя людей, які виграють. Одного разу літня пара виграла джек-пот. І вони сказали: «Нам ці гроші ніби Бог почув. Вони дуже потрібні для лікування чоловіка». Багато було таких історій.

 А ще одного разу хлопець, який виграв мільйон, попрохав вийти у ефір із дівчиною. Там він став на коліно, простягнув їй обручку і запропонував їй вийти заміж. Вона заплакала. Це було зворушливо.

 Про виступи для українських воїнів

 Ми багато виступали у госпіталях. Робили вистави для переселенців. Їздили на схід – у Слов’янськ, Краматорськ, Артемівськ. Минулого року, 7 грудня, виставу «Шельменко-денщик» зіграли у Маріуполі, за 6 кілометрів від лінії зіткнення, навіть чути було канонаду. Це велика честь для нас, артистів, приєднатися до великої справи. Це були незабутні вистави для солдатів АТО.

 Про нове українське кіно та про ролі

 Почали знімати українське кіно українською мовою. Я не кажу вже про телебачення, українські фільми із успіхом у кінотеатрах проходить.

 Мені подзвонили із каналу 1+1, запропонували серіал «Дві матері», де я зіграв головну роль. Українські актори, українські оператори – чому б так не працювати? Зняли один сезон, він із успіхом пройшов на каналі. Моїй тещі дуже сподобалось.

 Про роботу у Німеччині

Я 5 років прожив у Німеччині, знімався на «Баварія-фільм». Знімався – гучно сказано. Зіграв кілька другорядних ролей у німецьких фільмах. У одному грав кельнера. Головний герой мав замовити пиво, а я мав мовчки подати. Але українська душа артиста вимагала імпровізації, я починав грати не по сценарію і головний герой забував текст. Потім режисер попрохала мене не відходити від затвердженого тексту (Сміється).

 Про повернення в Україну

 Я хотів зробити кар’єру у Німеччині, але вчасно зрозумів, що добре там, де нас немає. Що там своїх акторів достатньо. Як зараз пам’ятаю, я був у Мюнхені і прийшов на гастролі театру імені Івана Франка. Запитав у режисера Сергія Данченка: «У мене є шанс повернутися до театру?» А він відповів: «Ще є. Але не затягуй. Повертайся, доки тебе пам’ятають!»

 І я повернувся, і зіграв свої улюблені ролі у театрі: і Шельменко-денщика, і Голохвастова, і Річарда у «Королі Лір», і Остапа Бендера, і ще багато інших.

 Про виставу "Президент вибирає"

 Я приїхав раніше, щоб провести репетицію. А 26-го січня о 19:00 у театрі імені Гоголя зіграю у виставі Богдана Гнатюка "Президент вибирає". Режисер вистави – Сергій Павлюк. Разом зі мною зіграють талановиті актори - Маргарита Томм, Ольга Чернявська, Наталія Сізова, Віталій Крапіва.

Джерело: Сайт міста Полтави 0532. Автор - Володимир Паршевлюк. Новини сайту від 26 січня 2019 р.