Пишні жіночі форми та надмір м’язів – прем’єра нової «Енеїди» на полтавській театральній сцені

         Прем’єра на сцені полтавського театру – новий сезон гоголівці розпочали із безсмертної «Енеїди» Івана Котляревського. Проте нинішня постановка значно відрізняється від двох попередніх зроблених у 1976 та 1998 роках. Публіку актори та режисер Владислав Шевченко дивують надзвичайною кількістю танців, пісень, креативними декораціями та незвичними костюмами. Акцент зроблений на гіперболізовані м’язи в героїв-чоловіків, та на пишних формах героїнь. Адже жанр бурлеск спонукає до перебільшення, гротеску, саме тому підкреслені жіночі форми та різко впадає в око фігура головного героя Енея.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1eneidakolo.jpg


До слова, новий театральний сезон не випадково розпочали саме з прем’єри «Енеїди», адже 220 років тому цю поему написав Іван Котляревський.


На сцені розігралося і бурхливе море, й страшне пекло, і величний Олімп, з якого не лише спостерігають за іграми людей боги, а й активно підливають олії у вогонь.

b_700_700_16777215_00_images_archive_2_eneidakolo.jpg
Виставу створено в жанрі музичний бурлеск, а це дозволило гоголівцям пофантазувати, як над комічною стороною, так і над пошуками серйозних моментів змісту твору.


– У цьому втіленні вистави «Енеїди» ми вирішили повторити жанр, який заклав сам автор Іван Петрович Котляревський, який написав свою поему в жанрі бурлеск і тому ця постановка – це музичний бурлеск, весела, легка комедія. До цього постановки тяготили до героїко-патетики, ми ж спробували подати її через більше легку призму, – розповідає Владислав Шевченко, режисер полтавського театру, заслужений діяч мистецтв України. – Ми додали більше музичних номерів, танців, деякі другорядні персонажі вийшли більш яскраво на першу лінію, а деякі патетичні монологи та діалоги були трішки нівельовані.


Об’ємні та специфічні костюми акторів художники театру створили за рекордно короткий час – лише місяць. Художник-постановник Ірина Кліменченко пригадує, що працювали і вдень, і вночі, а часом шили костюми й без вихідних.

b_700_700_16777215_00_images_archive_3_eneidakolo.jpg
– Усі костюми нові, працювали над ними у швейному цеху театру три швачки. Пояси, шаровари виконані за старовинним кроєм. Частина костюмів об’ємні та важкі, зроблені поролону, це, наприклад, одяг оголених жінок. Дуже складний костюм в Енея, оскільки робили там ще й м’язи, це дуже складна технологія, костюм пошитий з поролону та синтепону яка забрала багато часу. Сподіваюся, що глядачі оцінять нашу роботу, – говорить Ірина Кліменченко, головний художник театру.


Нині художнику-постановнику важко підрахувати, скільки пішло тканини на пошив сценічних костюмів та декорацій.
Загалом на рахунку пані Ірини – близько 30 спектаклів, в яких вона працювала як художник-сценограф та художник-постановник.

b_700_700_16777215_00_images_archive_4_eneidakolo.jpg
Нову «Енеїду» покажуть не лише полтавським глядачам, а й повезуть на фестиваль до Чернігова 25 жовтня.
Головні ролі виконали провідні актори обласного театру. Так, Івана Котляревського зіграв Сергій Озерянко, Зевеса – заслужений артист України Олександр Любченко, Юнону – заслужена артистка України Маргарита Томм, Енея – Сергій Жмурко, Дідону – заслужена артистка України Катерина Філатова та інші.

b_700_700_16777215_00_images_archive_5_eneidakolo.jpg
Загалом у 83-му театральному сезоні, вже до кінця року, заплановано показати дві театральні прем’єри. Одну із постановок, назву вистави ще тримають в секреті, робитиме вже добре знаний полтавському глядачеві Сергій Павлюк. Ще одна музична постановка – новорічна казка «Снігова королева».


Джерело: "Коло", автор - Ольга Правденко. фото - Ольга Матвієнко.

http://kolo.news/category/dozvillia/10210