Полтавський драматичний театр розпочне сезон новою «Енеїдою»

 

Незабаром Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя розпочне 83-ій сезон.

 

Театральний рік відкриє «Енеїда» за мотивами поеми Івана Котляревського, славетного земляка, бурлеск на 2 дії.
Примітно, що сцена храму Мельпомени бачила не одну постановку «Енеїди», причому різні вони були саме у втіленні полтавців.

 

– Відкриють сезон гоголівці новим прочитанням відомого твору Котляревського «Енеїда». На сцені полтавського театру це вже трете втілення сюжету про «парубка моторного», у режисерській інтерпретації головного режисера театру заслуженого діяча мистецтв України Владислава Шевченка. Вибір саме цього твору був не випадковим, адже 2018 року виповнюється 220 років з моменту написання «Енеїди», – розповідає Ольга Коваленко, керівниця літературно-драматичної частини театру. – Вистава буде у жанрі музичний бурлеск, що дозволяє режисеру пофантазувати як над комічною стороною (що проявлятиметься у манері гри акторів, специфічних костюмах, музичних дивертисментах), так і над пошуками серйозних моментів змісту твору. Адже, не лише гуляли і веселились троянці, які помандрували нову землю будувати, а й справді шукали і бажали відродження втраченої батьківщини.


Як зазначає Ольга Коваленко, «Енеїда», яку побачать глядачі у вересні – це новий сучасний погляд на класику, з оригінальною музикою Андрія Зименка, якого театр запросив до співпраці над виставою. Полтавська публіка знає його музику – вона звучала у дитячому мюзиклі «Дванадцять місяців».

 b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_eneida_nova.jpg

Автор: Ніна Король
http://kolo.news/category/afisha/9924