ПРЕМ’ЄРА «НЬЮ-ЙОРК, НЬЮ-ЙОРК!»: ПАНЧОХИ, ЗРАДА, ДВА СТВОЛИ

    День театру «гоголівці» відзначили новою спільною роботою з херсонським режисером Сергієм Павлюком і порадували прем’єрою легкої комедії «Нью-Йорк, Нью-Йорк!»

      Нова для полтавського глядача вистава на 2 дії створена за мотивами п’єси сучасного англійського драматурга Робіна Хоудона «Великий Мак». Сергій Павлюк уже ставив її в театрах Херсона і Миколаєва, але у полтавській постановці залучені молоді актори, які поки що не так часто з’являються у головних ролях.

      «Робота на виставою тривала близько двох місяців. Місце дії в оригінал і відбувається у французькій квартирі на початку 2000-х, але коли п’єса потрапила до рук, мені це стало нецікаво. Захотілося перенести дію у Нью-Йорк 30-х років. Зі смугастими костюмами, танцями і піснями, з відсилкою до фільму», – коментує режисер, заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.

     «Неважливо, скільки задіяно акторів. Театр для того й існує, щоб переконати глядачів, що на сцені, наприклад замок, хоч вона і порожня. Маргарита Томм – єдина залучена досвідчена актриса, яка виконує потужні вокальні партії. Всі інші – молодь, якій я хотів допомогти стати кращими і спробувати себе у головних ролях. Комедія – легкий жанр для глядача і важкий для актора, тому це важливий крок для молодого покоління. Хоча директор театру був проти саме легкої постановки, бо зазвичай вимагає від мене потужних робіт. Трагедій вистачає в житті, тому глядачі залюбки ходять на комедії. Знову підніматиму планку як режисера полтавського театру після цієї постановки».

     Біг Мак з форшмаком і майстер-клас із приховування доходів


      Подружки гангстерів влаштовують себе у цьому житті, хто як може, і не відмовляються піти за почуттями попри стосунки із суворими бойфрендами з пістолетами і доларами в кишенях.

      Ролі виконують: Мар’яна Мощар, Юліана Романова, Тарас Краюха, Олександр Бородавка, Олександр Збаразький, Артем Батрак. У ключовій ролі Великого Мака глядачі впізнають Тимофія Зінченка, а співочу непросту покоївку Луїзу грає Маргарита Томм.

     Неочікувані повороти, спокійна перша дія змінюється яскравим абсурдом другої дії, кабаре, джазові хіти з новими оригінальними текстами, танцівниці в панчохах, блискітки і постріли – все створює атмосферу легкої музичної комедії, яка поверне посмішки навіть після складного робочого дня.

    Серед глядачів допрем’єрного показу були помічені співробітники податкової. У фіналі стало зрозуміло, що невипадково. Попри комедійний жанр і легкий сюжет, злочинці отримують по заслугах. Але щоб запроторити крутеликів за грати, агенти під прикриттям готові прикидатися невдахами, які програються в казино, переодягатися в жінок і навіть брехати про сексуальну орієнтацію. Інтрига тримається до самого фіналу, адже кожної хвилини глядач дізнається все нове і нове про героїв. Головний негідник поділиться своїм секретом успіху і забезпеченого життя.

      Вистава рекомендована до перегляду тим, хто підтанцьовує під All that jazz і обожнює момент з «Один вдома», коли малий Кевін використовує гангстерський бойовик.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_zmist.newyork.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: ЗМІСТ. Ольга Ружицька. 28.03.2019.