Що Святий Миколай подарував служителям Мельпомени?

        Учора в Києві відбулася церемонія вручення щорічних театральних премій Національної спілки театральних діячів України


        Вперше до події, яка традиційно відбувається у Будинку актора, організатори підійшли креативно і «суха» офіційна, хоча і дуже почесна акція відбулася у новому форматі. Символічно, що ці театральні вечорниці співпали зі святом Святого Миколая, а тому зала Будинку актора перетворилася… на мистецький салон (крісла винесли, а поставили 12 великих круглих столів зі зручними стільцями, запалили свічки, гості підіймали келихи з вином і пригощалися смачними канапками). Серед гостей церемонії були керівники київських театрів, відомі актори, композитори, керівники навчальних мистецьких закладів та регіональних відділень НСТДУ.


       Ведучі вечора – зірки «Золотих воріт» Віталіна Біблів і Орест Пастух із гумором представляли цьогорічних переможців, а популярні актори столиці подарували всім присутнім чудові миті прекрасного, виконуючи світові хіти. Аплодисменти, посмішки, вигуки «браво!» лунали для всіх цьогорічних переможців.


        Нагадаємо, з середини 1990-х Спілкою було засновано низку премій і з того часу лауреатами стало чимало гідних театральних діячів України – це актори, режисери, театрознавці, організатори театральної справи. Почесні нагороди вручаються за визначні досягнення в галузі театрального мистецтва, а міжрегіональні відділення подають перелік номінантів, з якого авторитетне журі щороку обирає переможців.


        Цього року лауреатами Премій стали служителі Мельпомени з Києва, Львова, Івано-Франківська, Полтави, Черкас, Запоріжжя і Харкова.


1. Премію в галузі театрознавства і театральної критики за кращі роботи, які здобули широкий художній, науково-мистецький та громадський резонанс отримав Олександр САКВА (Київське місцеве творче відділення).

 

2. Премію імені Марії Заньковецької за створення ролей високого художнього рівня, що стали подією в театральному мистецтві України, отримала Майя СТРУННІКОВА, актриса Харківського театру ім.. Т. Шевченка (Харківське міжобласне відділення).

 

3. Премію «Наш Родовід» за високі мистецькі здобутки протягом багатьох років, розвиток і збагачення традицій театрального мистецтва України, передачу творчого досвіду молодим митцям отримав Геннадій ФОРТУС, художній керівник Запорізького театру молоді (Дніпропетровське міжобласне відділення).

 

4. Премію імені Віктора Афанасьєва за вагомий внесок у розвиток мистецтва театру ляльок отримала Надія КРАТ (Львівське міжобласне відділення).

 

       До речі, ця зірка Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» за роль Гамлета в однойменній виставі також отримала спеціальну нагороду «Оплески», яку започаткували відомі актори і засновники компанії «Бенюк і Хостікоєв».


5. Премію імені Миколи Садовського за активну і плідну організацію театральної справи отримав Олексій АНДРІЄНКО, директор Полтавського театру ім. М. Гоголя (Харківське міжобласне відділення).

 b_1200_700_16777215_00_images_archive_31_andr_sad.jpg

6. Премію імені Мар’яна Крушельницького за створення ролей високого художнього рівня, які стали подією в театральному мистецтві України отримав Микола ЗАЙНЧКІВСЬКИЙ, актор Черкаського театру ім. Т. Шевченка (Київське міжобласне відділення).

 

7. Премію імені Сергія Данченка за творчі досягнення, що наближають театр України до кращих зразків світового мистецтва, естетичну довершеність отримав Дмитро БОГОМАЗОВ, головний режисер Національного театру ім. І. Франка (Київське місцеве творче відділення).

 

8. Премію імені Панаса Саксаганського за відчуття у творчості громадського пульсу часу, утвердження принципів духовності та гуманізму отримав Ростислав ДЕРЖИПІЛЬСЬКИЙ, директор - художній керівник Івано-Франківського театру ім. Франка (Львівське міжобласне відділення).

 

        Вітаємо всіх лауреатів 2018-го і бажаємо нових творчих злетів та аншлагів не тільки у наступному, а й у подальших роках!


Джерело: Газета «День», автор - Тетяна ПОЛІЩУК, фото Руслана КАНЮКИ, від 20 грудня 2018 р.