Вій

Жанр: містична драма на 2 дії
Тривалість: 2 години
Режисер: засл.діяч мист.Укр. В.Шевченко
Вій

Н.Садур за М. Гоголем

Містична драма на 2 дії
Режисер-постановник – засл.діяч мист.Укр. Владислав Шевченко
Художник – Тетяна Чухрій
Балетмейстер – Світлана Мельник
Прем'єра відбулася 27 березня 2008 року

Вистава “Вій”, за п’єсою Ніни Садур “Панночка”, це дивовижне сплетіння містики і філософії буття; історія спокуси, якою доля випробовує молодого бурсака Хому Брута. Яскраві, видовищні сцени боротьби темних сил за людську душу, і невтішний  результат – за все в житті треба відповідати. Накоївши безліч дурниць, людина має покаятися. Та чи завжди покаяння  позбавить кари?..
Сучасна, видовищна  вистава, з органічно вплетеною в дію хореографією і містикою.

 Вистава відзначена дипломами Відкритого Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва “Браво, Гоголь!” (м. Полтава, 2008 р.) в номінаціях:  “Хореографія”, “Глядацькі симпатії” (виконавець ролі Хоми Брута Богдан Чернявський), “Збереження  і розвиток традицій реалістичного мистецтва в акторській майстерності” (виконавець ролі Явтуха народний артист України Юрій Попов, виконавець ролі Спирида народний артист України Василь Голуб).
   
“Яскрава та неординарна постановка молодого режисера не залишила байдужим глядача, а навпаки стимулювала до розуміння і осягнення метафоричного образу вистави.”
“Режисер вдало проводить паралель між вигаданими персонажами і сьогоденням, коли людина натомість, щоб вирішувати свої проблеми намагається від них заховатися, створити ілюзію щасливого життя, але варто трішки щільніще придивитися, зняти верхній вдаваний прошарок, як ми побачимо душу, переповнену страхом.”
“Налякати сучасного глядача важко, але героям вдається створити на сцені тривожну атмосферу і сам не помічаєш, як мороз пробігає в тебе за коміром.”
“Вистава незвичайна, яка має всі грані: емоцію, атмосферу, символ, справжнє почуття, та непоясниму містику Миколи Васильовича Гоголя.”

Ірина Сапенко “Форум: общение без ограничения”