Олександр Васильович Сурженко

Олександр Васильович Сурженко

Посада: головний диригент театру
Дата народження: 19 червня

Закінчив Донецьку музичну академію ім. С.Прокоф’єва (1981 р.), Київську державну консерваторію ім. І. П. Чайковського (1991 р.), де здобув спеціальність «Оперно-симфонічне диригування».

Творчий досвід здобув у колективах Дніпропетровському симфонічному оркестрі, Академічному симфонічному оркестрі Національного радіо та телебачення, декілька десятиліть займав посаду головного диригента Запорізького академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Магара. Має педагогічний стаж викладання (Запорізьке музичне училище, Харківський педагогічний інститут, Харківський інститут мистецтв), який і наразі продовжує, викладаючи в Луганському національному університеті ім.. Т. Шевченка.

У Полтавському театрі ім. М.В. Гоголя Олександр Васильович служить з 2015 року на посаді головного диригента оркестру.


Високий професіоналізм та творча ідейність гармонійно поєдналися в особистості Сурженка О.В., що незамінно у процесі створення музичних вистав репертуару театру. Диригент став порадником як для режисерів, яким допомагає у підборі музичного матеріалу, або пошуку композиторів для кращого ідейного наповнення постановки, так і для творчого складу театру.

Завдяки майстерності диригента, злагодженій творчій роботі оркестру та акторів, музичні вистави «Пригоди Маші та Віті», «Наталка Полтавка», «Ханума», «Майстер і Маргарита», «Енеїда», «Ніч перед Різдвом», «Кайдашева сім’я», «Жив був Пес», «Острів скарбів», «Снігова королева», до речі до більшості з яких диригент написав оркестровки, є окрасою репертуару, відзначені дипломами всеукраїнських та міжнародних фестивалів.

Нагороди:

Лауреат премії ім. І. Паторжинського Українського Фонду Культури (2008 р.)

Лауреат обласної премії «За розвиток музичного мистецтва у Запорізькому краї»

Дипломант Всеукраїнського театрального фестивалю «Січеславна—2014»

Почесна грамота Полтавської обласної державної адміністрації (2018 р.).