
Сучасність Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя
З 2008 року по 2011 рік у приміщенні театру тривали ремонтно-реставраційні роботи. Але театр не припиняв роботу, відбувалися гастрольні поїздки, випускалися нові вистави («Безталанна», «Тев’є-Тевель», «Шинель», «Енеїда» та інші).
У вересні 2011 року за вагомий внесок у розвиток національного мистецтва колектив театру нагороджений обласною літературною премією ім. І.П. Котляревського. У жовтні 2012 року на Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські представлення» (м. Коломия) колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя було відзначено спеціальною премією імені Леся Курбаса.
Театральний сезон 2011–2012 року Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В. Гоголя розпочав у відреставрованому й оновленому приміщенні. До Дня театру було представлено полтавському глядачу нову «Наталку Полтавку», яка вважається візитівкою театру. Для роботи над цією постановкою запрошували режисера з Києва Ірину Нестеренко. А завершився цей сезон двома новими постановками, над якими працювали запрошений режисер («Соло для годинника з передзвоном», режисер – заслужений артист Росії Олександр Дзекун).
Театральний сезон 2012–2013 року приніс нагороди престижних фестивалів: «Театр. Чехов. Ялта» (м. Ялта), «Кримський ковчег» (м. Сімферополь), «Тернопільські театральні вечори. Дебют» (м. Тернопіль) та «Слов’янські театральні зустрічі» (м. Чернігів).
На початку 78-го театрального сезону 2013–2014 року відбулися дві музичні прем’єри — «Сорочинський ярмарок» та «Ханума». Вперше світло рампи саме у театрі ім. М. Гоголя побачив мюзикл сучасного композитора, народного артиста України Олександра Злотника за Миколою Гоголем «Сорочинський ярмарок» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Юрій Кочевенко). Гоголівську повість, що на сцені гоголівців «перевтілилася» у мюзикл, режисер поставив як плеяду жартів із життя простих людей.
Значною подією для колективу театру стала робота із режисером Тбіліського академічного театру ім. Коте Марджанішвілі Цицино Кобіашвілі, яка здійснила постановку комедії-водевілю за твором Авксентія Цагарелі «Ханума». Весела історія про добру та хитру Хануму у гоголівців вийшла з «грузинським присмаком», із жартівливими нотками, автентичними костюмами, танцями та чудовим акторським ансамблем.
Сезон 2014–2015 року був насичений гастрольною та фестивальною діяльністю. Адже з березня 2014 року по листопад 2014 року у театрі проводилися реставраційні роботи по відновленню приміщення після пожежі. Гоголівці виступали на різних майданчикам міста, показували вистави в інших містах. 200-річчя від дня народження Тараса Шевченко у театрі відзначили двома прем’єрами за його творами — моновиставу «В степу безкраїм за Уралом» та мелодраму «Наймичка».
2015-й рік розпочався з того, що творче керівництво театром було довірено Владиславу Шевченку, якого призначено головним реждисером театру. У його режисерському прочитанні у репертуарі з’явилася вистава за п’єсою сучасного американського драматурга Торнтона Уайлдера «Мить… Життя…». Гоголівці показали «своє містечко» — універсальне, де живуть, закохуються, помирають і знову народжуються. Вистава «Мить… Життя…» стала територією для роздумів у репертуарі полтавського театру, де сам спектакль — це спроба гоголівців дати свою відповідь на одвічні питання: хто ми є? для чого і навіщо?
До Дня театру репертуар гоголівців у 2015 році поповнився ще однією виставою за твором Миколи Гоголя «Ревізор» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Юрій Кочевенко). Друга половина року ознаменувалася появою у репертуарі театру знакової вистави про видатну постать гетьмана Івана Мазепу «Остання любов Гетьмана» — першопрочитання п’єси сучасного драматурга Анатолія Крима. Для постановки спеціально був запрошений режисер із Херсонського театру ім. М. Куліша Сергій Павлюк, на рахунку якого 60 різножанрових вистав. Нова прем’єра зацікавила полтавського глядача, кожного разу проходить на аншлагах. Завершився рік яскравою музичною постановкою для дітей – мюзиклом «Буратіно» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко).
У 2016 році гоголівці презентували полтавському глядачу чотири різножанрових прем’єри. До Дня театру показали «Оперу жебраків» (режисер С. Павлюк), що стала зверненням театру до світової класики і була вирішена у жанрі трагіфарсу. Знайшли творчий потенціал гоголівці для втілення сучасної драматургії і до роковин Чорнобильської трагедії випустили прем’єру вистави «Зона. 30 км. людяності», з якою колектив відвідав Чорнобильську зону та м. Славутич.
Театральний сезон 2016 року став плідним на створення музичних вистав, до яких було спеціально написано оригінальну музику. Це соціально-побутова драма, яку режисер перетворює на музичну комедію, «Кайдашева сім’я» (режисер – Владислав Шевченко, композитор – Юрій Алжнєв) та казка «Дванадцять місяців» (режисер – Владислав Шевченко, композитор А. Зименко).
Основними подіями 2017 року для театру стали прем’єри вистав «Майстер і Маргарита» (режисер – Сергій Павлюк) та «Жінки», для постановки якої було запрошено режисера з Грузії Цицино Кобішвілі. Прем’єру «Жінок» відвідав Надзвичайний Повноважний посол Грузії в Україні гела Думбадзе. Надзвичайний резонанс викликала вистава «Майстер і Маргарита» на ХХV Міжнародному фестивалі театрального мистецтва «Слов’янські театральні зустрічі» (м. Чернігів) та вистава «Жінки» на Міжнародному фестивалі жіночої творчості ім. М. Заньковецької (м. Ніжин). Знаковою стала поїздка представників театру ім. М. Гоголя у США на запрошення української діаспори. У містах Чікаго і Нью-Йорк була показана вистава «В степу безкраїм за Уралом», створена народним артистом України Василем Голубом, який і виконав головну роль Кобзаря.
Під кінець року Полтавський театр ім. М. Гоголя мав змогу презентувати своє мистецтво на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка (м. Київ). Для столичної публіки і поціновувачів театрального мистецтва гоголівці привезли прем’єру 2015 року, що завоювала дипломи міжнародних і всеукраїнських фестивалів, історичну драму «Остання любов гетьмана» А. Крима у постановці Сергія Павлюка.
Завершився 2017 рік новою постановкою для дітей «Жив був пес», яка була створена творчим колективом театру. Для мюзиклу написана оригінальна музика композитора В. Ковтуна, зроблена нова інтерпретація відомої казки О.Коваленко, поставлена головним режисером театру Владиславом Шевченком. Протягом новорічних свят мюзикл пощастило переглянути всім бажаючим – маленьким і дорослим шанувальникам театру, які залишили позитивні відгуки про виставу.
Першою прем’єрою 2018 року — 28 березня — стала вистава «Страшна помста» за повістю Миколи Гоголя (режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк). Цю виставу також було презентовано 23 жовтня у м. Чернігові на Міжнародному фестивалі театрального мистецтва «Слов’янські театральні зустрічі», де її визнано однією з кращих за відгуками глядачів, критиків та колег.
Цьогоріч полтавський театр показав одну з кращих вистав репертуару, що має відзнаки всеукраїнських фестивалів, мюзикл «Бог є любов (Едіт Піаф)» на Міжнародному фестивалі у Кракові (Польща) «Схід-Захід». Відзнаками колективу стали «Краща музична вистава» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко) та «Краща жіноча роль» для виконавиці ролі Едіт Піаф – заслуженої артистки України Маргарити Томм.
Глядачі у Миколаєві побачили прем’єру останніх сезонів комедію «Жінки» (режисер – Цицино Кобіашвілі, Грузія) у рамках ХХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».
Важливим пунктом гастрольного життя 2018 року виявилася поїздка у Слов’янський район Донецької області, де гоголівці показували безкоштовно вистави для дітей, які звикли жити під обстрілами, на територіях, де зовсім нещодавно точилися бойові дії. Актори грали для маленьких шанувальників театру музичну казку «Всі миші люблять сир» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко).
7 вересня на сцені Полтавського театру ім. М. Гоголя відбулася прем’єра нового прочитання відомого твору І. Котляревського «Енеїда» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко). До літературного матеріалу було додано оригінальну музику, використано нові сценічні технології та задіяно кращих акторів театру, що спричинило значну зацікавленість у публіки.
Також цього року у репертуарі гоголівців з’явилася вистава за відомим сюжетом світового бестселера К. Кізі «Політ над гніздом зозулі» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк). Прем’єра відбулася 15 листопада. Вистава присвячена кримсько-татарському народу, чим викликала інтерес Меджелісу, представники якого Ільмі Умеров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та Семен Глузман, правозахисник, колишній політв’язень, відомий лікар-психіатр прибули на перегляд трагікомедії.
Завершився 2018 рік проведенням новорічної кампанії та прем’єрою мюзиклу «Снігова королева» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко), яку відвідало більше 10 тисяч дітей з міста, області та інших регіонів.
Наразі Полтавський театр виходить на новий вектор розвитку, адже поруч із улюбленими виставами, що збирають аншлаги, з’являються нові постановки у різних жанрах, що дає можливість акторам театру професійно розвиватися, а полтавському глядачу знайти у репертуарі постановки до душі і насолоджуватися явищем вічним, ім’я якому – Театр.