Олексій Миколайович Андрієнко

Олексій Миколайович Андрієнко

Звання: заслужений працівник культури України
Посада: директор
Дата народження: 1 березня

Закінчив у 1983 році Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого, спеціальність «Організація планування та управління театральною справою».

Майже сорок років Олексій Миколайович пов’язаний з театром, віддано служить улюбленій справі життя.

У Полтавському театрі ім. М.Гоголя Андрієнко О. М. служить з 2007 року. До цього мав трудовий стаж в інших колективах, займав керівні посади. Зокрема, його шлях у театральних колективах розпочався 1983-го у Кримському українському театрі музичної комедії.

З 1990-1992 рр. Олексій Миколайович працював у Тбіліському об'єднанні музичних ансамблів. 1992-1994 та 1995-2003 роки пов’язані з Полтавською обласною філармонією. З 2003 по 2007 рік — заступник директора, а потім і директор Комунального підприємства «Палац дозвілля «Листопад».

У 2007 році почав служити полтавському театру, з березня 2008 року й понині його директор.

З початком активної діяльності Андрієнка О.М. на посаді директора активізувалася гастрольно-фестивальна діяльність колективу, яка стала невід’ємною частиною творчого розвитку гоголівців. З 2008 року Олексій Миколайович налагодив тісні творчі контакти з театрами у різних містах України, що сприяло запрошенню колективу на міжнародні та всеукраїнські фестивалі. Колектив мав успіх на таких відомих мистецьких форумах як Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Коломийські представлення» (м. Коломия), «Тернопільські театральні вечори», Всеукраїнське свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» (м. Кіровоград.), Міжнародні театральні фестивалі «Класика сьогодні» (м. Дніпродзержинськ), «Данапріс» (м. Запоріжжя), «Слов'янські театральні зустрічі» (м. Чернігів), «Мельпомена Таврії» (м. Херсон) та багато інших. За цей час мистецтво гоголівців також побачили за кордоном – у США, Польщі, Італії, Грузії.

Олексій Миколайович має заслужений авторитет у колективі, користується повагою колег по театральній справі в інших містах. Адже завдяки чітко розробленій стратегії розвитку творчого колективу з кожним сезоном зростає зацікавленість театром у місті, що сприяє зростанню показників його відвідуваності.

Завдяки неординарним особистим організаторським якостям Андрієнко О.М., на базі театру проводиться Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», що збирає щороку до 400 учасників з різних міст України для професійного спілкування, обміну досвідом.

Нагороди:

Почесне звання «Заслужений працівник культури України» (2009 р.)

Орден Святого Миколая Чудотворця Української Православної Церкви (2016 р.)

Лауреат Премії імені Миколи Садовського (2018 р.)