Актори полтавського театру показали дитячу виставу «Царівна Ква-Ква» у семи селищах Слов’янського району

      b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_slovjansk.jpg Гоголівці долучилися до проекту «Український Донбас», відвідавши з дитячою виставою «Царівна Ква-Ква» сім селищ Слов’янського району.

      На початку червня колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя працював для наймолодших шанувальників театру у Слов’янському районі Донецької області з виставою «Царівна Ква-Ква». Майже тисяча дітей зі своїми батьками, бабусями, вчителями та вихователями у семи селищах (Черкаському, Олександрівці, Мирному, Райгородку, Сергіївці, Андріївні, Маяках) поринули у чарівний свят казки разом з героями вистави.
     Поїздка з безкоштовним показом вистав для дітей цього району стала можливою завдяки фінансовій підтримці Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації на чолі з начальником Геннадієм Фасієм та сприяння у всіх сферах організації показу вистав у селищах Слов’янського району, яким займалися безпосередньо начальник відділу культури та туризму Слов’янської райдержадміністрації Олена Міляновська та її підлеглі.

b_700_700_16777215_00_images_archive_2_slovjansk.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_3_slovjansk.jpg
          — Ми раді, що до нашого району зараз привернута така мистецька увага, — розповіла начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Олена Вікторівна Міляновська. — Завдяки такому проекту як «Український Донбас» у нас з’явилися друзі — колектив Полтавського театру ім. М.Гоголя. У кожному селищі акторів зустрічають оплесками, дякують їм за мистецтво. Ми пережили страшні події війни, яких навіть ворогу не побажаєш, та все ж прагнемо піднімати культурний рівень наших жителів, порадувати наших дітей, показати їм щось світле, добре, а дорослих на годину відволікти від буденних проблем.
      Працюючи по дві, а то й по три вистави на день, актори не відчували втоми, адже сили та наснаги їм додавали захоплені очі маленьких глядачів, які залюбки грали з акторами в ігри, плескали у долоні. Цікаво, що поруч із дітьми позитивні емоції та подорож у дитинство здійснили і їхні батьки, бабусі, викладачі та працівники всіх будинків культури, де були показані вистави.
      — Для нас було важливим повезти саме дитячу виставу, адже діти – це наше майбутнє, вони правдиві у своїх емоціях, відкриті до всього нового, незвіданого, — поділився враженнями директор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Зазвичай на початку червня наш колектив грає казки для дітей пришкільних таборів міста та області. Цього року змогли спланувати роботу так, щоб окрім казок на базі, наші актори зіграли вистави для дітей у Донецькій області.
      Колектив полтавського театру гостинно зустрічали як глядачі, так і господарі — працівники сфери культури району та будинків культури, в яких доводилося виступати гоголівцям. За свою віддану мистецьку роботу у Слов’янському районі колектив було нагороджено Подякою голови Слов’янської районної ради «за самовідданість, професіоналізм, допомогу в національно-патріотичному вихованні громади».

b_700_700_16777215_00_images_archive_4_slovjansk.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_5_slovjansk.jpg
               На зворотному шляху до рідного міста актори театру ім. М. Гоголя зіграли ще дві вистави в Полтавській області. Останню казку цієї гастрольної поїздки гоголівці показали серед віковічних сосен для дітей з Луганщини, що на даний момент відпочивають у оздоровчому таборі «Маяк» (с. Головач, Полтавський район).

Ольга Коваленко,

керівник літ-драм частини

Полтавського театру ім. М. Гоголя