Гоголівці долучилися до урочистого вшанування ветеранів Другої світової війни

b_1200_700_16777215_00_images_archive_veteranu_oda.jpg    6 травня у Полтавській обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги. Для ветеранів Другої світової війни 1939-1945 артисти-вокалісти театру заспівали пісні воєнних років.
       З ветеранами зустрілися голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. На зустріч з’їхалися представники ветеранських організацій з усієї області. Після урочистих привітань керівництва для ветеранів розпочався концерт. Пісні, що залишаються у пам’яті наших ветеранів заспівали народна артистка України Неллі Ножинова, заслужені артисти України Володимир Гостіщев та Микола Дудник, солісти театру Ніна Савченко, Вікторія Ягодка, Надія Карпова, Лідія Кретова та Сергій Озерянко. 
      У цей день сумували за загиблими під звуки пісень «Жди меня», «Журавли», «Споемте, друзья», згадали наскільки незламною була віра у перемогу («Поклонимся великим тем годам», «Если б не было войны», «Темная ночь», «Майський вальс»). Атмосферу далеких 40-50 років допомогли відтворили артисти театру Ольга Чернявська та Тимофій Зінченко. Вони перевтілилися у солдат, згадували, читали листи до найдорожчих, написані у роки війни…
      Гіркота спогадів бриніла сльозою на очах ветеранів. Час не загоїв їхні рани. Ті, хто одного разу бачили війну, ніколи не захочуть побачити це жахіття ще раз. Ведучі концерту Анна Харченко та Олександр Бородавка завершили концерт на оптимістичній ноті. Головною ідеєю цього мистецького заходу стало те, що нині ми вшановуємо наших ветеранів. Вони торували довгий шлях до перемоги, зараз черга їхніх нащадків. «Ми сильна нація, — констатували гоголівці, — яка не підкориться загарбникам, тому віримо у наш народ, віримо, що й у сьогоднішній війні ми переможемо!». Наостанок прозвучала пісня «Україна» у виконанні Ніни Савченко та всіх учасників концерту.

Ольга Коваленко,
керівник літ-драм частини театру ім. М.В. Гоголя
Фото з сайту "Коло".