Гоголівці виступили на головній театральній сцені країни

        8 грудня відбулися гастролі Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя у м. Києві. На сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка гоголівці презентували столичному глядачу історичну драму «Остання любов Гетьмана» (режисер – Сергій Павлюк).

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1_mazepa_kyiv.jpg
       Виступ на головній театральній сцені країни став для колективу полтавського театру новим етапом визнання його творчості новою публікою, перевірка мистецтва новим сприйняттям. Масштабна вистава за твором Анатолія Крима, яка стала першопрочитанням п’єси про гетьмана Івана Мазепу у людяному ключі, прозвучала потужно і поліфонічно зі сцени театру ім. І. Франка.
       «Остання любов Гетьмана» - вистава, що перевірена декількома всеукраїнськими та міжнародними фестивалями, знайшла своїх прихильників у містах Херсоні, Кропивницькому, Чернігові, а тепер – і у Києві. Режисер Сергій Павлюк, тяжіючи до глибокої, філософської, символічної режисури, заклав у виставу загальнолюдські поняття, намагався через символи, акторську гру донести головний меседж – Мазепа був гетьманом, якому не чуже все людське, гетьманом, який любов Україну, людиною, яка покаялася у своїх гріхах.
      — Вистава у репертуарі гоголівців вже третій сезон і зараз це нова можливість подивитися її, переосмислити, відшліфувати, — говорить режисер Сергій Павлюк, який також приїхав з колективом до Києва. — Приємно, що моя вистава має такий успіх, у Полтаві постійно йде на аншлагах, і це свідчить про те, що люди хочуть почути історію, знайти відповіді. Чи приймуть каяття Мазепи, який просить у людей пробачення, то вже інша справа, але ми намагалися показати його людиною, яка робить помилки, але намагається їх виправити.
       Головну роль Івана Мазепи з часу постановки виконує народний артист України Василь Голуб. Його харизматичність, глибокий психологізм і багатогранність творчої особистості розкрилися у цій постановці. Не даремно і публіка, яка цього вечора розділила емоції з полтавським колективом, привітала народного артиста України вигуками «Браво».
        — Для мене це була складна роль, адже це одна з історій, коли Мазепу почали відмивати від бруду, тут важливо було знайти золоту середину, — поділився враженнями Василь Голуб. — Він був всяким – любив жінок, любив Україну, прагнув волі для свого народу, але інколи робив помилки. За них і вибачається перед усім народом, перед нащадками. Його молитва щира, він благає людей помолитися за його душу. Це одна з моїх улюблених ролей. Кожного разу віддаюся повністю, аналізую, роблю висновки. Звичайно, київська сцена – це нові хвилювання, новий глядач, але мені здається, що для актора головне, йдучи до людей, сказати їм щось таке, що йому до тебе не говорили. Зробити так, щоб він тебе почув і зрозумів.
        На прем’єру на київській сцені «Останньої любові Гетьмана» прийшов і автор п’єси Анатолій Крим. Для нього це важлива подія, адже про те, щоб його твір побачили у столиці, він мріяв з моменту постановки у Полтаві.
       — Вистава «Остання любов Гетьмана» - пристойна робота полтавського театру, яку вони втілили в життя разом з режисером Сергієм Павлюком, — розповів письменник Анатолій Крим. — Мені приємно, що її показали на сцені елітного театру ім. І. Франка, куди ходить особливий елітний глядач, що любить мистецтво. І мені здалося, що цей глядач сприйняв нашу виставу — ще одну історію про Гетьмана Мазепу. Тим паче, Мазепа з Полтави, ще є Петлюра та багато історичний постатей цього краю, яких потрібно повертати до життя, показувати їх зі сцени.
       Бурхливі овації, вигуки «Браво» та тривалі обговорення побаченого у фойє театру ім. І. Франка — так завершилася вистава «Остання любов Гетьмана» полтавського театру на столичній сцені. То ж, не даремно гоголівці подолали відстань у сотні кілометрів, адже кожна нова поїздка дає нові враження та сподівання на нові цікаві гастролі.

Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини
Полтавського театру ім. М. Гоголя