Гоголівці виступили на Шар-горі

b_1200_700_16777215_00_images_archive_1ashargora.jpg

    4 червня відбулося традиційне свято «Козацької слави цілюще джерело», на якому гоголівці показали уривок з вистави «Остання любов Гетьмана» та відтворили бій між козаками та татаро-монгольськими загарбниками.
     Декілька років поспіль творчий склад Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Гоголя є незмінним учасником обласного свята «Козацької слави цілюще джерело», що проходить у Козельщинському районі на знаменитій Шар-горі. Цей рік не став виключення. Гоголівці традиційно відкривали свято. Розпочався виступ на сцені просто неба, де актори полтавського театру – народний артист України Василь Голуб у ролі Мазепи, заслужена артистка України Маргарита Томм (Люба Кочубей), Володимир Філатов (Кочубей) та Олександра Галатченко (Мотря) зіграли уривок з найпопулярнішої вистави цього театрального сезону «Остання любов Гетьмана». Далі дійство перемістилося на широке поле, де артисти нашого театру разом з артистами Полтавської обласної філармонії відтворили легендарний бій козаків із загарбниками.

b_700_700_16777215_00_images_archive_2_a_shargora.jpg
    - Ми кожного року виступаємо на Шар-горі, тому і цього року прийняли запрошення місцевої влади показати своє мистецтва на Козельщинських просторах, - розповів головний режисер полтавського театру, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. – Це наші традиції, наш край, наша історія. Раді з того, що цьогоріч нам запропонували ще й зробити реконструкцію бою, де творчий колектив спільно з артистами філармонії у театралізованій формі зміг передати звитягу наших козаків, зробили видовищне дійство для тутешніх глядачів. Також ми прагнули донести до людей, що які б труднощі не випадали на долю українців, вони у всі роки бралися за шаблі, хоробро боронили своїх рідних, виборювали перемогу заради Батьківщини, заради майбутнього.

b_700_700_16777215_00_images_archive_1_a_shargora.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_1_b_shargora.jpg
    Виступ гоголівців був пройнятий патріотизмом. Розпочався з українського танка дівчат, яких взяли у полон татари. Та мужні українські козаки побороли татаро-монгольське іго, продемонструвавши вправність у бою на шаблях. Вони врятували дівчат та піднялися з колін. У фіналі дійства актори-козаки розтягнули 10-метровий прапор України, на фоні якого інші учасники дійства склали зброю. Таким чином гоголівці прагнули донести цим до всіх присутніх, що Україна для всіх нас – понад усе, і ми хочемо жити без війни, як співалося у фінальній пісні виступу.

 b_700_700_16777215_00_images_archive_1_1_a_shargora.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_2_b_shargora.jpg

Ольга Коваленко,
керівник літ-драм. частини театру