Гоголівці за час каратнину змайстрували нові декорації

b_1200_700_16777215_00_images_news_2020_karantun_dekoracii-zmist.jpg

рацівники полтавського театру імені Гоголя продовжують готуватися до прем`єр нових вистав.

Для цього вони створюють нові декорації та необхідний реквізит, щоб за першої можливості показати глядачам свої постановки. Зокрема, під час карантину у театрі готувалис декорації до вистав «Юнона і Авось» та «Украдене щастя»:

«Ми продовжуємо репетиції вистави "Украдене щастя" на сцені театру, прем'єру якої, сподіваємось, ви побачите вже у новому сезоні. Паралельно виготовляються декорації. Наразі відбувається перша монтувальна репетиція, де наші машиністи сцени на чолі з начальником монтувального цеху Дмитром Бородаєм та головним художником Іриною Кліменченко встановлюють елементи сценічного оформлення» – повідомляють у офіційній спільноті театру в соцмережі.

Керівниця літературно-драматургічної частини театру Ольга Коваленко, розповіла про особливості підготовки до вистави. За її словами репетиції «Украденого щастя» розпочинали в режимі онлайн. Згодом, потім репетиційний процес перенесли на сцену. Зараз, під керівництвом головного режисера Владислава Шевченка і головної художниці Ірини Кліменченко, для цієї вистави створюють багато підвісних декорацій. Серед них – дерева, які вирізали способом художники. Спеціально для постановки столярний цех виготовив старовинну ванну столи та стільці.

Потім усі ці декорації безпосередньо лаштують на сцені робітники монтувального цеху.
Також працівники столярного цеху створили корабель для нової вистави «Юнона і Авось». Бутафорський цех створює більш дрібні деталі, маски та таке подібне.

Протягом карантину для цих двох прем`єри дошивали костюми. Оскільки в театрі існує великий костюмерний фонд, деякі вбрання, які не використовуються для вистав, перешивають під акторів на ту чи іншу роль. Наприклад, для вистави «Украдене щастя» знайшли багато речей з вишивкою, адже у виставі є сцени в стилі західної України. Тому знайшли багато домотканих вишитих сорочок, які підлаштували під потрібні розміри.

Робота над підготовкою вистав та виготовленням декорацій ще тривають. Поступово з`являються необхідні речі, які використовуються на репетиціях. Усі роботи над декораціями і постановкою спектаклю планують завершити до кінця червня, щоб ця вистава була готова і як тільки можна буде показати її глядачам буде декілька генеральних репетицій і одразу прем’єра.