«Остання любов Гетьмана» полтавчан відкрила в Чернігові XXIV-ті «Слов'янські театральні зустрічі»

      

      17 березня в Чернігові розпочався Міжнародний театральний фестиваль XXIV-ті «Слов'янські театральні зустрічі». 

Починаючи від 1990 року, в Чернігові на базі театру відбувається традиційний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», заснований за ініціативи колишнього директора театру, заслуженого працівника культури України Олени Латиш.

 

     Довгоочікувана подія для любителів театру: після року перерви у Чернігові стартували міжнародні «Слов’янські театральні зустрічі» – фестиваль, який об’єднує не лише українського глядача. Охоче до нас приїздять театральні колективи з Білорусі, Польщі та Прибалтійських країн.

 

     Цьогорічний фестиваль триватиме 13 днів. Щодня на головній сцені свята – в драмтеатрі ім. Шевченка — гості показуватимуть нові вистави. В перший день фестивалю організатори приймали вітання від полтавчан.

 

     Відкривав фестиваль Полтавський облмуздрамтеатр ім. Гоголя п’єсою Анатолія Крима «Остання любов Гетьмана»: у центрі історичної драми – життя Мазепи, його любов до Мотрі і України. У Полтаві цю виставу ставили 30 разів, всі були аншлагові. Чернігівці перші, хто побачив її після полтавського глядача. На сцені останні роки життя Івана Мазепи проходять у постійних внутрішніх переживаннях. Режисери їх показують за допомогою символів, декорацій, звуку, театру тіней.

 

     Варто відзначити, що ця вистава була показана ще й напередодні 377-ої річниці від дня народження славетного Гетьмана, що також є дуже символічним.

 

    За «Останню любов Гетьмана» чернігівський глядач аплодував акторам стоячи. До речі, з Полтави до нас приїхало понад півсотні артистів театру.

 

     У наступні 12 днів свої вистави демонструватимуть білоруси, поляки, театри Кіровограду, Волині, Ніжина, Києва, Херсону, Дніпропетровська.

 

     У програмі фестивалю представлені як класичні твори, так і роботи сучасних драматургів різноманітних жанрів – від трагедії до комедійних вистав, як воно насправді буває і в театральному, і в реальному житті.

 

    Окрасою фестивальної програми має стати святковий концерт «Нам – 90», присвячений ювілею Чернігівського театру, який відбудеться 27 березня – у Міжнародний день театру.

http://www.cult.gov.ua/news/ostannja_ljubov_getmana_poltavchan_vidkrila_v_chernigovi_xxiv_ti_slov_39_janski_teatralni_zustrichi/2016-03-18-6962