Письменників, театралів та інших митців нагородили в Полтаві

        Творчу еліту Полтавщини сьогодні, 11 вересня, нагороджували в Полтавській обласні й раді. Це – лауреати Полтавської обласної премії імені Івана Котляревського, яких обрали в семи номінаціях: театральна діяльність, слово, музично-пісенна творчість, поетичний твір, сучасна проза, медіапроект та подія року. Цього року у номінації «Поезія» премія не присуджувалася.  

        – 9 вересня ми відзначали день народження Івана Котляревського. Загалом, хочу сказати, що полтавська земля багата на таланти. Полтавщина дала не один десяток геніїв не лише Всеукраїнського, а й світового масштабу. Однією з таких постатей і є Іван Котляревський, мовою якого зазвучала Україна на весь світ. Тому, наш з вами обов’язок шанувати нашого земляка, в тому вияві, в якому ми робимо це сьогодні – у вигляді премії обласної ради, – зазначив Сергій Шевчук, голова постійної комісії з питань освіти науки ти культури при Полтавській облраді.

        Ця премія була заснована 10 років тому рішенням сесії. З цього часу лауреатами премії стали 66 митців, громадських діячів та 17 творчих колективів. Розмір премії становить – 2 тисячі гривень.

      За рішенням журі, лауреатами премії у 2017 році стали:

 • Анжеліка Остапенко, заслужена артистка України, заступник директора з творчої діяльності Полтавського академічного обласного театру ляльок у номінації «Театральна діяльність» 

• Шевкет Білялов, композитор з Криму, який написав музику до вистав «Майстер і Маргарита» та «Жінки», в номінації «Театральна діяльність»;
• Алла Якименко, завідуюча бібліотекою в селі Войниха на Лубенщині в номінації «Слово»;
• Микола Гармаш, артист-вокаліст, соліст обласної філармонії в номінації «Музично-пісенна творчість»;
• Юрій Роговий, член Національної спілки письменників України в номінації «Сучасна проза»;
• Дмитро Купченя, старший редактор документальних, історичних та культурологічних програм філії ПАТ «НСТУ» телеканалу «Лтава» у номінації «Медіапроект»;
• У номінації «Подія року» переміг авторський колектив викладачів «Української медичної стоматологічної академії» за навчальний посібник «Українська мова в медицині».

        Почесні грамотами обласної ради за вагомий особистий внесок у збагачення духовної спадщини українського народу, національно-культурне відродження Української держави та активну громадянську позицію отримали: голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Кірячок, доцент кафедри екології Полтавської державної аграрної академії Віктор Самородов, завідувач експозиційного науково-дослідного відділу природи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Світлана Кигим.

         Творчих лауреатів конкурсу і вітали не звично – актори Полтавського театру ляльок влаштували незвичний перфоманс для лауреатів конкурсу з загадками, жартами та танцями.

            Перемога в конкурсі для нього стала несподіванкою, зізнається наймолодший серед лауреатів 18-річний кримчанин Шевкет Білялов:

           – Я приїхав з міста Сімферополь, премію отримав за написання музики до вистав «Майстер та Маргарита». Написати музику до цієї постановки мені запропонував директор театру – Олексій Миколайович (Андрієнко – прим. авт.). На фоні цієї музичної композиції відбувається зустріч Маргарити з Майстром. Цю музику виконує оркестр театру. Зараз мені 18 років, а цю композицію написав, коли мені було 17.

           Не зважаючи на визнання творчості в такому юному віці, Шевкет вважає, що музика це лише його хобі. Юнак навчається в Сімферополі на фізико-математичному факультеті, а от в музичній школі хлопець провчився всього 4 роки, проте співпрацю з Полтавським драматичним театром продовжуватиме й надалі. Також композитор створює музику і для кримськотатарського театру.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_img_2326.jpg 

 Джерело: Інтернет-видання "Коло", автор - Марина Левчук, 11.09.2017. 

http://kolo.news/category/suspilstvo/5286