Полтавські театрали повернулися із Хмельницького з найвищою нагородою

        20 жовтня колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя завершував Всеукраїнський театральний фестиваль «Starytskiy theatre fest». На сцені Хмельницького академічного музично-драматичного театру ім. М.Старицького гоголівці презентували трагікомедію «Політ над гніздом зозулі» (режисер – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк), яка отримала Гран-прі від журі фестивалю.

         — Завершальний акорд фестивалю «Starytskiy theatre fest» цього року виявився надзвичайно потужним і яскравим, — розповів голова журі, театрознавець, професор, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. — «Політ над гніздом зозулі» - це вистава, у якій поєдналася і краща режисура, і краща сценографія, і кращі актори, і так далі. Ми чекали на Полтаву, слідкуємо за творчим життям цього колективу і режисера Сергія Павлюка, і наші сподівання виправдано, радіємо, що гоголівці гідно представили себе на фестивалі.

        Свою виставу «Політ над гніздом зозулі», прем’єра якої відбулася минулого сезону, презентували в одній афіші з виставами «Тев’є Тевель» Хмельницького театру ім.М.Старицького, «Солодка Даруся» Івано-Франківського театру ім.І.Франка, «Дванадцята ніч» Чернівецього театру ім. О.Кобилянської, «Ведмідь. Пропозиція» Волинського театру ім. Т.Шевченка, «Тарас» Тернопільського театру ім. Т.Шевченка, «У неділю рано зілля копала» Коломийського театру ім. І. Озаркевича.

        Оцінювало вистави компетентне журі театральному фестивалі, до складу якого увійшли відомі театральні діячі – театрознавець Василь Неволов, відомий актор В’ячеслав Хім’як, керівник театру «Кут» Володимир Смотритель, головний режисер хмельницького театру Дмитро Гусаков та інші. За підсумками журі виставу полтавського театру визнано кращою і нагороджено найвищою нагородою «Гран-Прі» фестивалю.

         — Кожна нагорода для колективу – це нові здобутки, натхнення на подальшу роботу, — поділився емоціями директор Полтавського театру ім. М.Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — Ми переступили поріг Хмельницького театру вперше, прийшли в їхній дім з короваєм, отримали теплий прийом від глядачів, нас оцінило журі, тому думаємо, дружба колективів, що зародилася на цьому всеукраїнському театральному форумі, який мужньо проводить колектив театру Старицького, продовжуватиметься. Ми не шкодуємо, що подолали майже вісімсот кілометрів, адже це нова сторінка нашої фестивальної діяльності. Сподіваємося, що продовжимо співпрацю і приїдемо з гастролями у це місто.

        Нагорода Гран-Прі Всеукраїнського театрального фестивалю «Starytskiy theatre fest» стала для гоголівців черговим досягненням, яке буде вписано в історію театру. Але не можливо залишити без уваги на йвищу нагороду від глядачів, які десять хвилин не відпускали акторів після вистави, вигукували «Браво».

        — Ми дивилися вистави різних театрів, але полтавський вразив найбільше, - розповів військовий Сергій Гільчук, який прийшов на виставу з усім своїм взводом. — Ви знаєте, у нас режим – маємо до 21-30 бути вже в частині, але заради того, щоб додивитися виставу до кінця, на прохання всіх наших хлопців, порушимо розпорядок.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_granpri.jpg

Джерело: 0532. Сайи м. Полтави. Автор - Алла Широкова. 24.10.2019.