Полтавські театрали відновили репетиції після карантину

В обласному театрі імені Гоголя 13-го травня відновили репетиції. Це пов’язано із послабленням карантину. До цього актори працювали онлайн, влаштували 4 безкоштовні вистави у Facebook, а тепер театрали вийшли на сцену та готуються до осіннього сезону.


13 травня в обласному театрі імені Гоголя провели першу репетицію від початку карантину. Востаннє актори збиралися на цій сцені два місці тому. Нині готуються до прем’єри вистави "Украдене щастя". Усі працюють без масок, але з дотримання півтораметрової дистанції.

Головний режисер театру Владислав Шевченко розповідає: "Обмеження загальнонаціональне. В одному місці не може бути більше 50-ти чоловік. У нас все чудово виходить, трупа складається із 45-ти людей, режисер – 46-й. Сцена вважається робочим місцем, де масковий режим не вимагається, але з дотриманням дистанції і особливої гігієни".

Під час карантину актори працювали дистанційно: репетирували та готували онлайн-вистави.

Актор театру Олександр Збаразький розповідає: "Специфіка онлайн-роботи мені не дуже сподобалась, бо ти повинен працювати з телефоном, або з ноутбуком, а це зовсім не те. Сцена є сцена. На сцені набагато краще і легше".
Відтепер на сцені готують вистави, які наживо покажуть глядачам.

"Беремо у постановку три назви: "Украдене щастя", "Лускунчик" і "Ромео і Джульєтта", – каже головний режисер театру Владислав Шевченко.

Переглянути вистави полтавці зможуть вже восени, коли розпочнеться новий театральний сезон.

Керівниця літературно-драматичної частини театру Ольга Коваленко каже: "Робота театру розпочалася дуже плідно. Ми проводимо репетиції на сцені. Це дозволено. Кожного дня головний режисер проводить по 2-3 репетиції. Коли ми зможемо працювати для глядачів, поки що невідомо. Бо ми всі залежимо від розпоряджень Кабінету Міністрів. Ми сподіваємось, що зможемо відкрити сезон у вересні".
В обласному театрі відсьогодні почали повертати гроші за квитки на вистави, які скасували через карантин.

Нагадаємо, Уряд послабив карантин від 11 травня. Тепер відкриті для відвідування парки та зони відпочинку, дитячі та спортивні майданчики. Працюють перукарні й салони краси, непродовольчі магазини. Заклади харчування можуть продавати їжу на виніс або на власних літніх майданчиках. Відкрили музеї, бібліотеки, стоматкабінети, юридичні компанії тощо.