Полтавський симфонічний оркестр лікує душі полтавців музикою…

b_1200_700_16777215_00_images_archive_img_8501.jpg

Полтавський симфонічний оркестр — це своєрідний бренд міста, що має своїх прихильників, яких постійно радує новими концертними програмами. Знають про цей колектив, створення якого ініціював народний артист України Віталій Скакун ще у 2000-му році, не лише на теренах нашої країни, а й за кордоном. Адже до виступів разом із симфонічним оркестром залучаються солісти міжнародного рівня. 
22 лютого святкував день народження ідейний натхненник та ініціатор створення оркестру, його незмінний диригент — народний артист України Віталій Скакун. Також цей день є і офіційною датою створення самого оркестру, що вже 14 років не припиняє своєї творчої діяльності під пильною опікою По-лтавського академічного обласного українського музично-драматич-ного театру імені М. В. Гоголя.
     — Велична симфонічна музика здатна відкривати та лікувати душу людини, — поділився своїми міркуваннями народний артист України, диригент та художній керівник полтавського симфонічного оркестру Віталій Скакун. — Музика для мене як релігія, як любов. Тому вона — мій Бог, моя віра: щира, чиста, душевна. Ми сьогодні доторкаємося до таких музичних шедеврів, які здатні змінювати людей на краще, проникати в їхні душі. Я щасливий, що мені дано спілкуватися з Бетховеном, Шубертом, Глієром та іншими композиторами через їхні твори, що були написані багато років тому… Це той ідеал, до якого потрібно прагнути. Адже щоб грати такі твори, як, наприклад, «Незакінчена симфонія» Шуберта, потрібно бути чистим душею. Це та музика, яку і грати треба у білих одежах, з чистими помислами. Дай Бог, щоб у нашому житті було побільше такого чистого, світлого… 
     Аналогів полтавському симфонічному оркестру, який успішно функціонує уже 14 років при театрі, немає. Завдяки творчій ініціативі його ідейного натхненника Віталія Михайловича, котрий також є і членом Національної спілки композиторів України, ця унікальна мистецька одиниця користується винятковою любов’ю та прихильністю глядачів. Адже симфонічною музикою цей оркестр прагне лікувати душі, вести своїх прихильників до прекрасного, до ідеалу. 
     Гордістю оркестру є його колектив, що став лауреатом багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів. Кожен з них — це унікальний музикант, котрий відданий своїй професії, музиці. Усі вони підкоряються волі лідера-диригента, який став їхнім провідником до нових творчих горизонтів. 
     — Мені вірять люди, музиканти, тому що я сам вірю у виняткову силу музики, у те, чим займаюся усе життя, — розповів Віталій Михайлович. — У мистецтві це найважливіше, бо вона рятує нас, додає творчої наснаги. Я намагаюся вести людей за собою, можу годинами з ними говорити на життєві та мистецькі теми. Вони слухають, адже в мене вже є досвід, є знання, якими можу з радістю поділитися з іншими. Диригент, як священик, провідник у світ музики, йому потрібно мати життєвий досвід, уміти спостерігати, тонко відчувати, співчувати. Саме цього вимагає наша професія, що й робить її унікальною і неповторною. 
     Своєю творчою діяльністю та кожною новою концертною програмою полтавський симфонічний оркестр декларує свою індивідуальність, своє прагнення до вдосконалення та пропаганди високого мистецтва. Знайомлячи полтавців із кращими зразками класичної музики, продовжує культурні традиції у нашому краї, прославляє Полтавщину і за її межами. 

     Ольга КОВАЛЕНКО, керівник літературно-драматичної частини театру імені М. В. Гоголя, "Вечірня Полтава", № 9 (1096), 26 лютого 2014 року