Полтавський театр підкорив глядача в Одесі та Херсоні: гоголівці відкривали ХIV Фестиваль «Молоко»

master-kolo.jpg

2 липня колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя відкрив Фестиваль театрів «Молоко» виставою «Майстер і Маргарита», що відбулася на сцені Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного.

Так як колектив полтавського театру минулого року став переможцем фестивалю «Молоко» з виставою «Політ над гніздом зозулі», то цьогоріч мав почесну місію відкривати фестиваль, який проводиться вже вчотирнадцяте. Також подією цього мистецького форуму стало розширення географічних кордонів, тому, окрім Одеси, вистави фестивалю демонструвалися у Миколаєві та Херсоні. Тож, вже 4 липня гоголівці відіграли «Майстра і Маргариту» на сцені Херсонського театру ім. М.Куліша.

— Фестиваль театрів «Молоко» — це 32 заходи, з яких 26-ть – вистави у трьох містах, тому його можна вважати на сьогодні наймасштабнішим національним фестивалем України, — розповів директор фестивалю Михайло Журавель. — Полтавський театр минулого року став переможцем, тому зараз він виступає як хедлайнер, тобто поза конкурсом, адже це вже театр високої мистецької культури, на який треба рівнятися. Я щасливий реакцією залу на виставу полтавського театру як в Одесі, так і в Херсоні. Адже це дві вистави, і вони обидві «в точку». Це професійно, це художньо, яскраво, соковито, духмяно, як молоко.

Вистава «Майстер і Маргарита» була поставлена 2017 року запрошеним головним режисером Херсонського театру ім. М. Куліша, заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Павлюком. Постановка вже має нагороди інших фестивалів і неймовірну любов глядачів, які по декілька разів переглядають її на рідній сцені, поспішають подивитися в містах, де відбуваються гастролі. Це масштабне дійство з «живим» оркестром, талановитими акторами, образною сценографією, стильною хореографією. Головною особливістю цієї вистави залишається актуальність та невмирущий інтерес до легендарного булгаківського роману.

— Для мене «Майстер і Маргарита» — це виклик, чи зможу я поставити такий багатогранний роман, — поділився враженнями режисер вистави Сергій Павлюк. — Тому приємно, що ця вистава досі збирає каси, глядачі сприймають прочитання. Це своєрідний місток з минулого у сьогодення, проекція у майбутнє, де звучить «Час, вперед!», де ми розуміємо, що історія йде по колу. Ставлячи у Полтаві, я отримую задоволення від того, що роблю те, що мене змушують (сміється, адже матеріал запропонував директор полтавського театру Олексій Андрієнко – примітка автора), але потім це виходить масовим і цікавим. У Одесі та Херсоні акторів майже 10 хвилин не відпускали зі сцени, тому я задоволений тим, що глядачі відправили полтавський театр у відпустку щасливими.

Вистава «Майстер і Маргарита» стала справжньою театральною подією не лише для міст Одеси та Херсону, але й для колективу полтавського театру, який постійно прагне до нових творчих звершень, намагається з гідністю представляти своє мистецтво в інших містах.

— Аплодисменти, овації, вигуки «Браво!» — це ті неймовірні емоції, які необхідні акторам для натхнення та подальшого розвитку, — розповів директор Полтавського театру ім. М.Гоголя заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. — І саме ці емоції ми можемо отримати під час гастрольних та фестивальних поїздок, які можемо втілювати в життя за підтримки керівництва області та безпосередньо Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА на чолі з Іриною Удовиченко. Для нас фестивалі – це зустріч з колегами, друзями і можливість показати себе поруч з кращими колективами країни, знайти нових прихильників нашого театру.

Поїздка на XIV Фестиваль театрів «Молоко» стала яскравою фінальною крапкою 85-го театрального сезону. Участь у такому мистецькому форумі та нагорода «Headliner» фестивалю — це розуміння, що театр сьогодні важливий і має бути сучасним і актуальним. Тому, підтвердивши статус минулорічних переможців, гоголівці повернулися у рідну Полтаву, і вже зовсім скоро порадують вас новими цікавими виставами та розкриють плани на майбутній сезон.