ЗМІ про нас
Прем’єра «Жінки» у полтавському театрі, або Поєднані міжнародною мовою мистецтва
30 вересня у Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. М. Гоголя відбулася прем’єра вистави «Жінки», постановку якої здійснила режисер Тбіліського академічного державного драматичного театру ім. К. Марджанішвілі Цицино Кобіашвілі.
Ім’я Цицино Кобіашвілі для шанувальників полтавського театру вже не нове, адже вже четвертий сезон поспіль «живе» на сцені гоголівців вистава «Ханума», з якої розпочалася співпраця з грузинським режисером. Успіх комедії з грузинським шармом не міг не призвести до нової сторінки в історії спільної роботи колективу і Цицино Кобіашвілі.
- Полтавський театр – це вже рідний для мене театр, я залишила тут своє серце, - розповіла режисер Цицино Кобіашвілі. – Мріяла повернутися сюди, попрацювати зі своїми улюбленими артистами, створити виставу, яка матиме такий же успіх як «Ханума». Сподіваюся нам це вдалося, і полтавський глядач полюбить наших «Жінок», знайде у своєму серці відгук на переживання героїнь, і скаже: «Це ж про мене, ось вони мої подруги чи друзі, ось воно моє життя як на долоні».
Повернення режисера з Тбілісі чекала вся гоголівська родина. І найважчим для акторів було усвідомлення того, що нова вистава не є багаточисельною за героями, і потрапити до постановки є шанс лише у восьми артистів. Тому й місія режисера виявилася вдвічі складнішою. Вона ретельно обирала акторський склад, вивіряла кожну особистість, яка стане частиною ансамблю, який є головним у виставі.
- «Жінки» - це акторська робота, акторська вистава, де важливо бути постійно у ситуації, виконувати поставлені режисером завдання і при цьому оцінювати всі нюанси і враховувати всіх партнерів, реагувати на кожного з них, - зазначає режисер вистави. – Дівчатам було важко, адже вони звикли грати у монументальних виставах, де інколи грає і музика, і декорація, і багато інших факторів. А тут такий жанр, що нікуди не подінешся, ні за чим не сховаєшся, адже наші жінки постійно на сцені! Тут не варто шукати якихось режисерських фокусів – тут є прекрасні акторські роботи чудових акторів полтавського театру.
У виставі задіяні заслужені артистки України Маргарита Томм (Джулія), Тетяна Любченко (Катруся), Катерина Філатова (Ярослава) та актриси театру Людмила Тимофєєва, Тетяна Беленька, Олександра Галатченко. У жіночу компанію волею випадку потрапляють брати-шотландці, образи яких втілили заслужений артист України Олександр Любченко (Джером) та провідний артист театру Віталій Крапіва. Героїням – подругам з дитинства - довелося щиро відкритися глядачеві, показати свої слабкості, розповісти про проблеми, поділитися поглядами на життя, щоб довести: вистава, про кожного з нас – хто вміє любити, співпереживати та по-справжньому дружити.
- Ми довго обирали матеріал, постановку якого б здійснила в нашому театрі Цицино, - відкриває завісу історії задуму постановки «Жінок» директор Полтавського театру ім. М. Гоголя, заслужений працівник культури України Олексій Андрієнко. – Керуючись тим, що влітку наші провідні актриси Катерина Філатова, Людмила Тимофєєва та Тетяна Беленька святкували ювілеї, вирішили зробити їм подарунок і втілити саме п’єсу «Жінки», де у кожної є своя виняткова роль.
В основу сюжету лягла драматургія американського автора Ніла Саймона «Дивна пара», яку режисер Цицино Кобіашвілі адаптувала до українського менталітету і «Жінки» у гоголівців – українські. Вони співали українські пісні, готували українські страви і, навіть, пригощали гостей-чоловіків українськими фруктами. На тлі душевних переживань лунали і тонкі жарти, що створювало невимушену атмосферу, в якій так правдиво говорилося про життя, бо вистава про вірність, любов, підступність, наболіле, але таке знайоме кожному…
Особливим моментом єднання українського і грузинського народів став приїзд на прем’єру делегації з Посольства Грузії в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним послом Гелою Думбадзе. Гості завітали до Полтави засвідчити свою повагу і підтримку землячці, та розпочати новий етап культурного діалогу між нашими країнами.
- Я дуже радий, що дружні відносини між Україною та Грузією розвиваються у багатьох галузях, з яких чільне місце займає культура, – зазначив Повноважний і Надзвичайний Посол Грузії в Україні Гела Думбадзе. – Сьогодні на виставі, яка йде українською мовою, представники посольства, грузинської діаспори – і всі все розуміють, посміхаються, всі щасливі. Адже є поняття міжнародної мови – це культура, яку потрібно розвивати і примножувати.
Про необхідність культурного діалогу говорила і присутня на прем’єрі секретар Міської ради Оксана Деркач. Вона відмітила активну діяльність грузинської діаспори, яка багато привносять у культурне життя Полтави та сприяє втіленню у життя таких спільних проектів.
Свідченням того, що спільна робота грузинського режисеру Цицино Кобіашвілі та гоголівців матиме успіх у глядачів були аншлаги на двох прем’єрних показах. Далі «Жінки» будуть завойовувати прихильність публіки ще й в інших містах, куди вже запрошено виставу у рамках гастролей (м. Чернігів, 28 жовтня) та на Всеукраїнському театральному фестивалі жіночої творчості ім. Марії Заньковецької (м. Ніжин, 30 жовтня).
Джерело: Коваленко О. / О. Коваленко // Полтавський вісник. — 2017. — 5 жовтня. — № 39 (1472).