«Про братерство, про незалежність»: у Полтаві відбувся допрем’єрний показ вистави «Тарас Бульба»

b_1200_700_16777215_00_images_repertoire_dramatic_taras-bulba_zmist-taras.jpg

22 серпня у Полтавському театрі імені М.В. Гоголя відбувся допрем’єрний показ вистави «Тарас Бульба».

Автором інсценізації та режисером постановки є заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк. За основу взяв першу редакцію однойменного твору Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

У виставі зачіпають проблеми братерства, вірності традиціям, прагнення захищати свою рідну землю:

«Крім того, що ми ставимо про Україну, про вірність родині, про братерство, про незалежність, ми говоримо ще про проблему батьків і дітей».

На сцені звитяжні та жартівливі запорожці готові відстоювати свою самостійність у бойових походах. Вистава досить динамічна, сповнена боями та епізодами гулянь козаків.

Розгортається й трагедія родини Тараса Бульби. Він виховав двох синів у козацьких традиціях. Остап (старший син) до останнього глузував з ворогів, Андрій (молодший син) зрікся від родини та «перехрестився» заради кохання.
Героїчна сага «Тарас Бульба» сповнена образами та символами, містичною «гоголівською» атмосферою – все це вдалося досягти за допомогою декорацій, майстерності акторів. Всі дійства на сцені відбуваються довкола «дерева»:

«Споконвіків у різних народів дерево – це дерево роду. Неважливо який Тарас Бульба був герой, він втратив синів, втратив рід і в кінці залишається лише одна жінка.

Жінка Тараса Бульби є символом України, яка лишається сама з своїми проблемами».
Протягом вистави атмосферу доповнювали автентичні пісні. Музичне оформлення створювали акторки театру – учасниці етнічного гурту «Стрибожі внуці».