Сучасну музику для полтавців диригував всесвітньовідомий Володимир Сіренко

   b_1200_700_16777215_00_images_archive_sirenko1.jpg

      Концерт симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя – це завжди подія. Полтавці вже звикли, що оркестр «живий», його незмінний керівник – народний артист України Віталій Скакун запрошує видатних солістів та диригентів, щоб наша публіка виховувалася на кращих зразках музики, була інтегрована у сучасний культурний процес. 
    Нещодавно колектив полтавського симфонічного оркестру мав честь грати концерт під орудою головного диригента і художнього керівника Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Володимира Сіренка. Несподіванкою стала і програма, яку запропонували слухачам. Від класичної «Чарівної флейти» В. А. Моцарта до надсучасного концерту для флейти Є. Станковича (солістка Мирослава Сіренко) у 1 відділенні та від «звуків Майдану», тривоги та світлої туги сучасної симфонії Всеволода Сіренка знову ж таки до В.А. Моцарта з неповторною Симфонією № 40. 
    Якщо Моцарта полтавським меломанам доводилося чути неодноразово, то Станкович став справжнім випробуванням, яке вони витримали. Те, що полтавська публіка готова до різної музики підтвердили гучні оплески та вигуки «Браво».
     — Я з великим задоволенням прийняв запрошення попрацювати з полтавським оркестром від Віталія Михайловича, — поділився враженнями Володимир Федорович. — Тішуся з того, що мій рідний Полтавський край має таку мистецьку окрасу як симфонічний оркестр, який вже 15 років існує. Цей колектив повноцінний, що довело виконання Станковича, і я вкотре переконався, що цей оркестру може грати будь-яку партитуру. В цьому заслуга диригента Віталія Скакуна. Виконання симфонії Скрябіна саме за його ініціативи відбулося вперше в Полтаві, тому хочу побажати цьому колективу тільки найкращого, і головне – підтримки з боку керівництва області. Не всі обласні центри можуть похвалитися таким оркестром, а я був, повірте, багато де. І якби сьогодні нам не було важко, культуру потрібно підтримувати, адже від неї залежить виховання розумної нації.
     Справжнім відкриттям для любителів сучасної музики стало виконання симфонії молодого композитора Всеволода Сіренка. Як зізнався сам автор музичного твору, симфонія пройнята болем подій на Майдані, болем за наших загиблих героїв, світлою надією на краще. 
     — Мене вразила реакція полтавської публіки на сучасні твори, - зізнався Володимир Сіренко. — Нехай це не повний зал, але ви відчули як зосереджено вони слухали. Бачив по очам, що у кожного в душі вона викликала різні емоції, та головне — «живі», правдиві. Я вам хочу сказати, що навіть у такій прогресивній країні як Польща, де постійно відбуваються фестивалі сучасної музики, зали на такі концерти не заповнюються. Але публіці потрібно показувати це розмаїття, виховувати її на кращих зразках. 
     … І хоча Володимир Сіренко – вже знаний у всьому світі диригент, шанований, досвідчений, зізнався, що на сцену полтавського театру, де більше 35 років тому виступав у складі оркестру Полтавського музичного училища, відчував особливе хвилювання, навіть, мандражував. Та завдяки високому професіоналізму, позитивній енергетиці глядачів, які з відкритим серцем зустріли видатного земляка, Володимир Сіренко разом з колективом полтавського симфонічного оркестру (керівник – народний артист України Віталій Скакун) подарував полтавцям нову, незабутню мандрівку у світ прекрасної музики

b_700_700_16777215_00_images_archive_sirenko3.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_sirenko4.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_sirenko5.jpgb_700_700_16777215_00_images_archive_sirenko6.jpg b_700_700_16777215_00_images_archive_sirenko2.jpg      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ольга Коваленко,
керівник літературно-драматургічної частини
Полтавського театру ім. М.В. Гоголя