Театр імені Гоголя з новим художнім керівником

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/archive/грамоты.jpg'
There was a problem loading image 'images/archive/грамоты.jpg'

грамоты

14 жовтня колектив Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя відкрив 77-ий театральний сезон і почав писати нову сторінку своєї історії.
Загалом життя театру рахується сезонами, але й у ті кілька місяців, між закінченням одного й початком наступного театрального сезону, трупа Полтавського театру встигає зробити дуже багато. Про те, які яскраві події відбулися в «міжсезоння» цього року, говоримо з директором Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя, заслуженим працівником культури України Олексієм Андрієнком.
— На початку осені наш колектив побував на гастролях у Севастополі й двох театральних фестивалях — у Кіровограді та Коломиї, — розповідає Олексій Миколайович. — У Севастополі перед моряками військових частин виступав симфонічний оркестр театру. І тут ми вже можемо говорити про певну традицію. Уперше оркестр під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна виступив там рік тому на виконання програми Президента України та розпорядження голови облдержадміністрації «Про шефство над Збройними силами та Державною прикордонною службою України». Концерти у військових і навчальних частинах пройшли чудово. У цьому році ми хотіли запропонувати морякам театральний концерт, але отримали від командування Військово-Морських сил ЗСУ офіційне запрошення й неофіційне прохання, щоб до Севастополя знову приїхав наш симфонічний оркестр, який, як зазначали моряки, «просто полонив їхні серця».
Ми з радістю відгукнулися на цю пропозицію. Хочу подякувати голові Полтавської облдержадміністрації Олександрові Удовіченку, начальнику управління культури облдержадміністрації Геннадію Фасію за підтримку й допомогу в організації цих гастролей. Особлива вдячність керівництву громадської організації «Наш дім — Полтава». Ці люди не лише виділили безкоштовно комфортабельний автобус для поїздки музикантів оркестру, а й лідери ГО в день від’їзду колективу до Севастополя прийшли особисто побажати щасливої дороги й вдалих виступів. Спасибі водіям, з котрими ми їздимо вже не перший рік. Адже зручний автобус і висококваліфіковані водії — це надзвичайно важливо під час таких дальніх переїздів.
— Минулого року оркестр справив фурор у морських частинах Севастополя. Враження переповнювали і моряків, і музикантів. А що найбільше запам’яталося чи вразило особисто вас цього року?
— Професіоналізм наших музикантів. Зазвичай наш колектив працює на пристосованих майданчиках, як-то театр чи концертний зал, де немає потреби шукати стілець чи додаткове світло. А під час останніх гастролей їм доводилося виступати, наприклад, у малесенькому клубі частини морської піхоти в Бахчисараї, де світло на сцені таке, що ледь можна було розгледіти ноти. Або на пірсі у військовій частині Севастополя, де дислокуються найбільші українські кораблі — флагман «Сагайдачний», десантний корабель «Костянтин Ольшанський» та інші. Під час виступу був такий вітер, що ноти доводилося кріпити до пюпітрів прищепками, а самі пюпітри музиканти тримали ногами. Це були екстремальні умови, але навіть у них оркестр звучав чудово.
Приємно було отримати після виступів Подяку від командувача Військово-Морськими силами Збройних сил України віце-адмірала Юрія Ільїна. І коли ми вже прощалися, він не лише запросив оркестр виступити і наступного року, а й запропонував розширити географію гастролей. Розпочати їх у місті-герої Керчі, виступити у Феодосії, Перевальному, Сімферополі й завершити у Севастополі. Ми, звичайно, прийняли цю пропозицію.
—    Здається, що під час останніх гастролей симфонічного оркестру театру до Криму музиканти не лише виконали, а й навіть перевиконали заплановану програму?
— Так, останній день гастролей ми планували зробити вихідним для музикантів. Утім диригент оркестру й музиканти виявили бажання виступити в Сімферопольському музичному училищі перед викладачами, студентами й усіма охочими. І справді, дали чудовий концерт, а увечері поїхали додому, бо наступного дня була запланована репетиція концерту до 75-річчя утворення Полтавської області.
Загалом увесь святковий концерт до цієї дати будувався на виступі нашого симфонічного оркестру. Приємно, що під час цих урочистостей Прем’єр-міністр України Микола Азаров вручив почесні звання заслужених артистів України провідній актрисі нашого театру Маргариті Томм та валторністу оркестру Валерію Тимощенку. Це довгоочікувані й заслужені звання.
— У дні святкування 75-річчя утворення Полтавської області показала себе й театральна трупа…
— Так, артисти зіграли виставу «Наталка Полтавка» у постановці київського режисера Ірини Нестеренко, прем’єра якої відбулася у квітні. А також виставу харківського режисера Олексія Коломійцева «Легенда про Тараса». Прем’єрою цієї вистави ми закривали 76-ий театральний сезон.
— А в яких театральних фестивалях взяли участь?
— Були запрошені на фестиваль «Вересневі самоцвіти» до Кіровограда, куди вже традиційно їздимо щороку. Нинішній фестиваль був особливим, бо до 130-річчя заснування Кіровоградського театру його приміщення було повністю відреставроване. Там була проведена величезна робота, і я дуже радий за колег, що вони, як і ми, мають сучасний театр із чудовими сценою, світлом, звуком тощо.
У Кіровограді ми показали виставу відомого режисера, народного артиста Росії Олександра Дзекуна «Соло для годинника з передзвоном», яку він поставив за п’єсою Заградніка. До речі, прем’єру «Соло…» ми теж зіграли наприкінці минулого театрального сезону.
Кіровоградський глядач дуже добре сприйняв цю постановку, було багато овацій, квітів, хороших слів. А після цього директор кіровоградського театру запропонував нам першими «опробувати» їхній відреставрований театр 5-денними гастролями. Це була велика честь для нас, але, на жаль, ми змушені були відмовитися, бо мали відкривати новий театральний сезон у своєму театрі.
Після Кіровограда поїхали до Коломиї на IV Всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення». Там побували вперше, але враження залишилися неймовірні. Раніше я думав, що найгостинніша нація — це грузини. Але після прийому в Коломиї вважаю, що гостинні жителі Західної України могли б з ними посперечатися.
На фестивалі в Коломиї показана нами вистава «Легенда про Тараса» отримала премію Леся Курбаса — це театральна премія Міністерства культури України. Це дуже висока оцінка нашого колективу. А Олексієві Коломійцеву була зроблена пропозиція працювати художнім керівником у нашому театрі. Він погодився й напередодні відкриття 77-го театрального сезону був представлений трупі Полтавського театру імені М. В. Гоголя.
— Пригадується, що під час фестивалю «В гостях у Гоголя» директор Ніжинського театру запрошував до себе на незвичайний фестиваль?..
— Так, 31 жовтня від’їжджаємо до Ніжина на жіночий фестиваль. Такого більше ніде немає. Родзинка цього фестивалю в тому, що головні ролі в усіх представлених на ньому виставах грають жінки. Ми веземо до Ніжина спектакль «Бог є Любов» з тепер уже заслуженою артисткою України Маргаритою Томм у головній ролі.
Маємо запрошення на театральні фестивалі до Криму, Чернігова та інших міст, але у листопаді поїдемо лише на гастролі до Черкас, а до Нового року працюватимемо на рідній сцені, бо маємо порадувати й свого полтавського глядача.
— Що цікавого варто очікувати полтавському глядачеві від «гоголівців» у новому театральному сезоні?
— У листопаді на нашій сцені відбудуться гастролі двох чудових театрів Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П. Саксаганського з Білої Церкви та Кримського академічного музично-драматичного театру з міста Сімферополь. Обидва театри дуже цікаві, тож раджу не пропустити цих вистав.
До Нового року плануємо поставити казку «Барон Мюнхаузен», а в середині січня очікуємо на приїзд режисера з Санкт-Петербурга Вадима Романова, який ставитиме «Ревізора». Глядачі могли бачити Вадима Романова у виставі нашого театру «Шинель» у ролі Акакія Акакійовича, яку він виконував 31 березня на відкритті нашого фестивалю «В гостях у Гоголя».
Я розповів лише про основні наші плани, які постійно доповнюються новими ідеями і постановками. Адже творчість — головна рушійна сила нашого театру.

Зі сторінок газети "Вечірня Полтава"

автор Оксана Клочко

фото Іванни Сердюченко