ТЕАТРАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “В ГОСТЯХ У ГОГОЛЯ”: СІМ ВИСТАВ, СІМ КОЛЕКТИВІВ, ПОНАД ТРИСТА УЧАСНИКІВ

       Першого квітня у Полтаві стартує ІХВсеукраїнський міжнародний театральний фестиваль “В гостях у Гоголя”. Щороку тут збираються кращі театри з постановками за творами нашого славетного земляка. Цьогоріч фест триватиме до 7 квітня. Докладніше про програму дійства дізнавалася Світлана Фільчак.

       Сім вистав, сім колективів, понад триста учасників - таким буде цьогорічний фестиваль, що протягом свого існування став своєрідним місцевим культурним брендом. Це подія, на яку завжди з нетерпінням чекають наші театрали. Розповідає керівник літературно-драматичної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя Ольга Коваленко

        Ольга Коваленко: Фестивальна афіша вона різниться назвами, різниться географією. Це своєрідний зріз вистав гоголівських , які зараз є в Україні і не тільки . Зріз взагалі театрального спрямування, чим займаються театри в інших містах. Кожен колектив приїздить на три до Полтави.Хто має змогу і бажання виїздять на екскурсії, побачити гоголівський край. Ці місця. Вони залишають враження не тіьки від мистецького спілкування . А і від нашої полтавської землі. Виставлені були в продаж квитки на початку березня, то за тиждень більша половина квитків була продана.

        Відкриватиме фестиваль знаний в Україні і за кордоном Національний театр оперети великим гала-концертом, в якому задіяна вся трупа цього колективу. Вперше на фестивалі будуть демонструвати своє мистецтво актори Миколаївського та Сумського театрів, а ще – гості з Грузії, Тбіліський театр ім. О.Грибоєдова. До слова, декорації до їхньої вистави нині виготовляють місцеві майстри. Протягом тижня на гоголівській сцені оживе ціла плеяда персонажів із таких творів Миколи Гоголя, як “Одруження”, “Шинель”, “Ніч перед Різдвом”, “Ревізор”, “Мертві душі”. Тож репертуарна афіша фестивалю буде розмаїтою та різножанровою. Глядачі можуть обрати собі до смаку чи то балет, чи то оперу, комедію чи фантасмагорію.

        Джерело: Обласна філія радіо "Лтава". Автор Світлана Фільчак. 

        Аудіоверсію можна прослухати тут