У Полтаві готують прем’єру вистави "Тарас Бульба" до Дня Незалежності України

В обласному театрі імені Гоголя до Дня Незалежності України готують виставу "Тарас Бульба". Близько 40 акторів майже місяць репетирують по сім годин на день, повідомив Суспільному режисер-постановник Сергій Павлюк. До цього, говорить, створювали декорації та костюми.

З шаблями у костюмах та під барабанний бій близько з десяток акторів на сцені обласного театру імені Гоголя репетирують сцену вишколу запорізьких козаків. Це один із епізодів вистави "Тарас Бульба".
Старшого сина Тараса Бульби – Остапа – грає полтавський актор Тарас Краюха. У нього – одна з головних ролей. Найскладніша для нього, каже, сцена страти.

"Коли ти йдеш на ешафот, коли тобі потрібно померти, ти, як персонаж, повинен розуміти, що це твої останні секунди. Ти ж усе пропускаєш через себе, ти намагаєшся повністю відчути всі ці болі, всі ці муки, аби зіграти правильно, щоб люди повірили. Звісно, потім відходиш після вистави, десь не балакаєш, можливо, якусь там годину-дві-три, щоб виключитися і піти додому Тарасом Краюхою, а не Остапом Бульбою", − говорить актор Тарас Краюха.
Роль матері Остапа та Андрія, а ще дружини Тараса Бульби грає Катерина Філатова. Жінка працює в театрі вже понад 30 років.

"Те, що стосується дітей своїх, синів проводжають на війну, це кожна мати буде плакати, але вона нічого не може зробити, батько такий.Зараз війна йде. Реальна йде війна. І ми у театрі показуємо цю виставу, щоб глядач зміг відчути, як воно насправді", − каже акторка Катерина Філатова.

"Ми говоримо про незалежність, ми говоримо про боротьбу з ворогами, ми говоримо про релігію, про віру, про відданість братству, але знову ж таки, один колосальний мінус твору – це те, що постійно всі п’ють і якось дуже важко було від цього відкараскатись", − говорить режисер-постановник вистави Сергій Павлюк.


Виставу "Тарас Бульба" за твором Миколи Гоголя у закладі покажуть вперше, каже керівниця літературно-драматичної частини театру Ольга Коваленко. Готуватися почали навесні.

"Після карантинних моментів наші цехи під час того, як увесь театр не працював на глядача, відбувалося виготовлення декорацій, виготовлення костюмів. У нас розпочалася підготовка задовго до того, як приїхав до нас режисер, це робота спочатку ведеться підготовча, це робота ведеться режисера із художником над ескізами, над усіма технічними моментами, і потім вже момент виходу на сцену", − каже керівниця літературно-драматичної частини театру Ольга Коваленко.
Прем’єру вистави покажуть на День Незалежності України – 24 серпня.