У Полтаві відбулася прем`єра “Ревізора”

b_1200_700_16777215_00_images_archive_nprevizor.jpg     Полтавцям презентували прем’єру вистави, створену за п’єсою Миколи Гоголя “Ревізор”. Показ відбувся 27 березня в Міжнародний день театру. Цю виставу готували спеціально для VII Відкритого регіонального фестивалю театрального мистецтва «В гостях у Гоголя», який проходитиме в Полтаві з 1-го по 7 квітня.

      “Гоголь знову повертається на полтавську сцену. Вперше “Ревізора” в Полтаві показали 105 років тому під час відкриття нового полтавського театру, нині кінотеатр “Колос”. І на VII Відкритому регіональному фестивалі театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» покажуть “Ревізора”. Сьогодні на гастролі артисти їдуть маленькими мікроавтобусами, а до нас приїдуть цілі трупи”, – - сказав начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.
       Поціновувачі театрального мистецтва з нетерпінням очікували на цей показ, адже задовго до призначеного дня прем’єри усі квитки вже були розкуплені.

      Спеціально для роботи над виставою до Полтави запросили відомого київського режисера – Заслуженого діяча мистецтв України Юрій Кочевенка. «Ревізор» − не перша його постановка в полтавському театрі. Полтавці мали змогу познайомитися з “Сорочинським ярмарком” та іншими творами.
Режисер запропонував глядачам зовсім новий погляд на таємничого Гоголя. Він змінює жанр – в трактуванні гоголівців – це не комедія, а трагікомедія.
Він сподівається, що: “Гоголь не розгнівається на таке самонадіяне зухвальство, а глядач оцінить нове прочитання цього твору”.

       “Ревізор” - на сцені полтавського театру – це своєрідний гоголівський світ. Кожен персонаж має свою чітко виражену лінію, кожен чиновник – сучасний прототип.
Гоголь звучить актуально й в реаліях сьогодення. Тут – мова лозунгів, тут – хабарі даються відкрито під музику Великого Шнітке”, – зазначили постановники вистави.

       У виставі задіяли кращих акторів театру. Роль Городничого виконав заслужений артист України Володимир Морус. Хлєстаков – Віталій Крапіва, Артемій Філіпович Земляніка – народний артист України Юрій Попов, Анна Андріївна – Катерина Філатова, Марія Антонівна – Ольга Філатова, Поштмейстер – заслужений артист України Олег Шеремет, Степан Ільїч Вуховертов - народний артист України Василь Голуб, Купець заслужений артист України Володимир Гостіщев. Художник -постановник Ірина Кліменченко.

      На перегляд вистави у приміщенні театру зібралася як молодь, так і люди похилого віку, дехто прийшов з дітьми. Вистава тривала три години. Перед виставою ветеранів сценічного мистецтва привітали з їхнім прфесійним святом.

      http://np.pl.ua/2015/03/u-poltavi-pokazaly-premjeru-nevidomoji-versiji-revizora/.