У полтавському театрі імені Гоголя показали виставу «Лускунчик» (Фоторепортаж)

b_1200_700_16777215_00_images_gallery_luskunchik-zmist_luskunchik-11.jpg

      Початок зими, на вулиці не по-грудневому дощить. За такої погоди годі й знайти атмосферу новорічних свят, що наближаються.
У фоє полтавського театру імені Миколи Гоголя в цей час затишно: мерехтять гірлянди на ялинках, виблискують прикраси, а штучний сніг за склом годинника на каміні стиха падає.

b_700_700_16777215_00_images_gallery_luskunchik-zmist_luskunchik-1.jpg

      Фотозону в театрі влаштували з нагоди прем'єри нової вистави «Лускунчик», яку для дітей створили на основі класичного сюжету казки Ернста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик і Мишачий король».
Режисером-постановником мюзиклу «Лускунчик» став головний режисер театру імені Гоголя та заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко. Допрем’єрний показ відбувся 17 грудня.

      «Задум створити казку “Лускунчик” у нас виник не в цьому році. Його ми виношували вже дуже давно. Торік завадили карантинні обмеження, тому не було ніякої прем’єри. Цьогоріч ми вже зустрічаємо дітлахів. Працювали над казкою швидко, натхненно. Матеріал чарівний, казковий. Як на мене, у ньому найкраще розкрита новорічна тематика», – розповідає Владислав Шевченко.

      До вистави залучили акторів та балет театру, а музичний супровід виконує оркестр на чолі з диригентом Олександром Сурженком. Створені для вистави композиції мають відголоски музики Петра Чайковського.

      «Це ексклюзивний матеріал, тому що авторкою тексту є завідувачка літературно-драматичної частини Ольга Коваленко. Композитор – Андрій Зименко, художниця – Ірина Кліменченко, балетмейстерка – Світлана Мельник, хормейстерка – Наталія Зайко. Усі цехи театру та трупа залучені до вистави. Нові костюми, нові декорації, надзвичайно багато всього нового», – говорить режисер вистави Владислав Шевченко.
Мюзикл «Лускунчик» має одну дію і триває 55 хвилин. Перед початком вистави на дітей чекає інтермедія з кількома активностями та привітанням від Діда Мороза.

      Показ мюзиклу триватиме з 18 грудня до 9 січня, а сама вистава й надалі залишиться в репертуарі театру.

      Сюжет вистави оповідає історію Лускунчика, якого разом з іншими іграшками подарували дітям на Новий рік. Раніше він був людиною, але чари перетворили його на дерев’яного чоловічка, що розлущує горіхи.

     Якою була вистава «Лускунчик», дивіться у фоторепортажі ЗМІСТу.

     Фото: Катерини Пєшикової