У вересні в полтавському театрі покажуть три прем’єри

 Прем’єри трьох вистав покажуть полтавцям в обласному театрі імені Гоголя. Новий сезон із глядачами там вже стартує 9 вересня. Через карантин, пов’язаний із COVID-19, актори проводять репетиції останні 4 місяці. До цього організовували лише онлайн вистави. Тепер все відпрацьовують на сцені.

Прем’єру вистави "Украдене щастя" за п’єсою Івана Франка готують в обласному театрі із середини травня. Покажуть її глядачам 11 вересня. Вона – про трагічну історію кохання в прикарпатському селі. Квитки на неї полтавці вже розкупили.

"Скучили за глядачем, дуже чекаємо. Це для нас хвилюючий момент. Пів року не бачитись з глядачами – це для актора велика перерва", − каже актор обласного театру Тимофій Зінченко.

За задумом режисера Владислава Шевченка, під час всієї вистави на сцені перебуватимуть 8-ро музикантів. Так в обласному театрі роблять вперше. Окрім музичного супроводу, вони матимуть і репліки.

"У нас в театрі у трудових книжках написано "артист". Тобто артист оркестру, артист драми, артист балету. Усі вони можуть бути задіяні не тільки у своїй вузькій спеціальності, а і говорити тексти, танцювати, співати . У нас театр музично-драматичний, і актори всі музичні і драматичні", − каже режисер.

"Вперше такий був досвід, вийшла така модернова вистава. Але оцінювати самому глядачу. Це надзвичайно цікавий досвід, бо це справжнє музичне творення. Ми ж академічні музиканти, ми звикли до нот, до імен великих композиторів. Але вперше відчути себе в такому амплуа – це був виклик", − розказує артистка оркестру обласного театру Аліна Синяговська.

Окрім "Украденого щастя", у вересні полтавці побачать ще дві прем’єри – "Юнона і Авось" та "Виконувач бажань". Через пандемію COVID-19 на всі вистави у театрі продаватимуть лише половину квитків.

"Одним з обмежень є зменшення кількості білетів, що надходять у продаж. Це лише 220 квитків. І це розсадка по залу через два місця. Вільні місця будуть затягнуті плівкою для безпеки. Також у нас буде звукове повідомлення після другого дзвінка: ми оголошуємо попередження і правила. Ми просимо глядачів приходити на вистави у масках та дотримуватись дистанції", − каже керівниця літературно-драматургічної частини обласного театру Ольга Коваленко.

 Театральний сезон у Полтаві стартує у річницю народження Івана Котляревського – 9 вересня. І розпочнеться він традиційною виставою "Наталка Полтавка".