Василь Голуб став лауреатом обласної премії імені І.П. Котляревського

b_1200_700_16777215_00_images_archive_vasylgolub.jpg     За результатами засідання журі обласної премії імені І.П. Котляревського, що відбулося 5 вересня, нагороду у номінації «Театральна діяльність» отримав провідний актор Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя народний артист України Василь Григорович Голуб за популяризацію українського театрального мистецтва. 
       Творча кар’єра Василя Голуба у полтавському театрі триває понад 40 років, протягом яких він зіграв понад сто ролей. Цього року актор створив на сцені театру літературно-музичний монтаж «В степу безкраїм за Уралом», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Василь Григорович виступив як автор ідеї та режисер оригінальної моновистави, що знайшла відгомін у сучасного глядача, користувається популярністю. Ця композиція стала справжнім національно-патріотичним закликом до усвідомлення себе як українця кожним, як людини, що цінує своє коріння, свою націю. 
       У своїй роботі актор виділяється творчим підходом до виконання ролей, неординарною фантазією та оригінальною трактовкою образів. Кожна робота Голуба В.Г. — це зріла аналітична робота, що вирізняється характерними особливостями, філігранністю виконання. Весь цей досвід і прагнення створювати оригінальні театральні роботи проявилися в авторській роботі Василя Григоровича – літературно-музичному монтажі «В степу безкраїм за Уралом», в який увійшли найвідоміші віршовані твори Тараса Шевченка та пісні на його поезії. 

b_700_700_16777215_00_images_archive_golubpremia.jpg
   
     Журі обласної премії очолював заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.
         Також лауреатами обласної премії імені І.П. Котляревського у 2014 році стали: у номінації «Слово» - Гліб Кудряшов, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, – за популяризацію української мови; у номінації «Музично-пісенна творчість» - тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії у складі: Вікторія Бовтік, Тетяна Чугуєвець, Олена Шевченко – за творчий доробок; у номінації «Поетичний твір» - Марина Кононенко (літературний псевдонім Ганна Кревська), Член Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України, літоб’єднання імені О.Донченка, - за поетичну збірку «Під корою»; у номінації «Сучасна проза» - Володимир Шкурупій (єпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій), член Національної спілки письменників України, - за повість «Чи я в лузі не калина»; у номінації «Медіапроект» - Олена Шарбенко, режисер Полтавської ОДТРК «Лтава», - за міні-документальні фільми: «Б.Мартос», «О.Мешко», «М.Міхновський», «Небесна сотня», «І.Стешенко» циклу «Поборники Незалежності України. Полтавщина»; у номінації «Подія року» авторський колектив книги «Тарас Шевченко і Полтавщина» у складі: Олександр Білоусько, Тарас Пустовіт.
        Нагородження лауреатів обласної премії імені І.П.Котляревського відбудеться на пленарному засіданні двадцять четвертої сесії обласної ради.

 
   За матеріалом сайту Полтавської обласної ради