"Волосся важливо не переварити", – полтавка Марина Толмачова про професію постижера

Перуки, шиньйони, коси, буклі, локони, а також вуса, бороди і вії. Все це для артистів Полтавського театру імені Гоголя виготовляє Марина Толмачова. Займається цією справою жінка більше десятка років.

Манекен, гачок та пучок натурального волосся. Марина Толмачова готує для театрального спектаклю вії для артистів.

"Зазвичай вони довжиною два з половиною сантиметри. Ось так набивається матеріал і по одній волосинці протягуємо, пришиваємо. Ось таким рухом. Вії шиються швидко, це займає небагато часу. Шиються щільно, обов’язково потрібне гарне світло для виготовлення постиж
А вуса, бороди та бакенбарди створює майстриня за допомогою спеціального приладу – тресбанку.

"Для того, щоб виготовити бороду та вуса, потрібно на двох нитках вісімкою сплести волосся. Різні кольори, які потрібно, підбираю. Потім це волосся вариться, його важливо не переварити, тільки воно закипіло, ми його виключаємо. Це моя перша борода в цьому театрі, яку я створила для вистави "Енеїда" для Турна".
Найскладніше працювати над створенням перуки, каже майстриня. Виготовляє один виріб від кількох тижнів
"В перуці не лише сам пошив для постижера займає час, а ще й виготовлення підкладки, на яку ти це будеш нашивати. Щоб вона правильно сиділа, щоб була акуратна".
Першу перуку Марина виготовила більше десяти років тому.

"Тут видно, що пучками волосся зашивається. Більш тонка тканина завжди на тім’ї, а волосся більш щільно. Я дуже люблю шити театральні перуки, бо дуже добре працювати гачком. Як ви бачите, виріб дуже легкий. Він важить менше 100 грамів. Працювати у ньому дуже зручно".
Працює майстриня переважно з натуральним матеріалом. Використовувала для роботи і власне волосся.
"Ми робили образ Пушкіна, у нас його грає Олександр Бородавка, я шила за його замірами перуку Пушкіна. До речі, із свого волосся, яке потім фарбувала. Я обрізала хвіст, воно в мене було довше".
Займається цією справою Марина Толмачова 13 років. Виготовляє аксесуари з волосся для акторів театру і на замовлення.

"Якщо є бажання, то тоді буде й посидючість, і наполегливість, і терпіння. Бо коли це кропітка робота, потрібно мати терпіння".