Якщо вірити у дива...

b_1200_700_16777215_00_images_2021_12_lyskynchuk-zoria.jpg

       У цей передноворічно-чарівний час у наше життя ніби аж зримо повертаються із дитинства казкові герої, і він, мабуть, – найпершим. У багатьох країнах Європи кажуть: Різдво не приходить без «Лускунчика»! Певне, ще з вікторіанської епохи, коли в Англії за прикладом німців почали прикрашати святкову ялинку. А Лускунчик здобув літературну славу ще у 1816 році, після публікації різдвяної казки Ернста Гофмана «Лускунчик і Мишачий король». У 1892 році Петро Чайковський написав усесвітньо відомий балет «Лускунчик» на лібрето Маріуса Петіпа, і казковий герой став улюбленцем дітей усього світу, і в наші дні він дарує їм справжнє свято, особливо – тій малечі, що зустріне Лускунчика вперше.

       – Хочете в казку? – таємничо запитує завідувачка літературно-драматичною частиною Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Ольга Коваленко.
        Так вона запрошувала журналістів на здачу нової вистави гоголівців перед її прем’єрним показом, а цьогоріч різдвяно-новорічною казкою тут і став якраз «Лускунчик». До слова, пані Ольга – авторка ексклюзивного сценарію мюзиклу за казкою Гофмана, що пропонується полтавцям для сімейного перегляду. Бо ж у казку хочуть усі, дорослі й діти! Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко зазначив, що у виставі задіяно всю трупу театру, для неї створили нові декорації й костюми (художник – Ірина Кліменченко), всі цехи театру працювали швидко, радісно і натхненно, адже це мюзикл, де панує особлива казкова новорічна атмосфера.

          Головний диригент театрального оркестру Олександр Сурженко розповів журналістам:
        – Наша вистава – надзвичайно сміливий театральний експеримент, адже «Лускунчик» відомий перш за все як балет Петра Чайковського, а ми частково використовуємо його музику, вона фрагментами зустрічається впродовж казки – як відомі всьому світу мелодії. Для експерименту запросили молодого українського композитора Андрія Зименка, учня Євгена Станковича. Він для нашої вистави ексклюзивно написав свою музику під кожне слово, під кожну мізансцену, а в неї уже вплетені відомі мотиви Чайковського. Вже бачимо, що експеримент дуже вдалий, мюзикл подобається глядачам.

           Тож казкове дійство відбувається під живий музичний супровід театрального оркестру.

          Прем’єра в театрі відбулася 18 грудня, вже кілька вистав побачили діти разом зі своїми батьками й бабусями-дідусями. Казка справді зачаровує всіх, старшим є що згадати із свого дитинства, а дитячі серця відкриті до справжніх див, де в новорічну ніч змішалися у святковій круговерті реальність, мрії і сни. Але безстрашний Лускунчик із доброю дівчинкою Марі знову й знову сміливо руйнуватимуть злі чари хитрої Мишильди і перемагатимуть у бою з підступним Мишачим королем. Дерев’яний іграшковий чоловічок, що розлущує горіхи, знову стане справжнім принцем. А Марі, звісно ж, – його нареченою. І свято див триватиме…
На початку дійства глядачів вітає Дід Мороз, а до і після вистави маленькі гості театру залюбки затримуються у казковій фотозоні, обладнаній так само за сюжетом Гофмана, щоб повернутися додому із казковими світлинами на згадку про свято.