22 березня відбулася прем’єра "Наталки Полтавки"

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/archive/наталка ЗМІ 1.jpg'

22 березня відбулася прем’єра  вистави "Наталка Полтавка". Чим же відрізняється нова постановка від попередніх?

У будь-якій виставі режисер завжди відшукує співзвучність думки автора з сучасністю і з власними поглядами, намагається зробити особливі акценти. Ірина Нестеренко у своїй постановці хоче підкреслити глибинну народність невмирущої «Наталки Полтавки». Час іде, змінюється суспільний устрій, але люди – полтавці –  такі, що вміють відстояти своє право на свободу і щастя,  про яких писав Котляревський, живуть і нині, залишаючись гідними нащадками своїх прадідів.
У новій постановці яскравим зразком багатогранного сучасного мистецтва, у якому співіснують різні музичні жанри, є поєднання етнічного і оперного співу. Гармонійно доповнюючи один одного, лунають оперна арія Наталки у виконанні Маргарити Томм (переможниці Всеукраїнського конкурсу на краще виконання ролі Наталки) і  народні пісні у виконанні етнічного гурту «Стрибожі внуці».

Уперше режисером перенесено акцент з драматичного матеріалу на музичний. Тепер це не музична вистава, а опера, де музика М. Лисенка тісно вплетена в дію як невід’ємна частина драматургії І. Котляревського. На знаки  такої зміни фахова специфіка режисера.

А головне –  вистава, з одного боку відійшла від «побутовості», отримавши піднесене поетичне  звучання, а з іншого – отримала живе народне дихання.  «Наталка Полтавка» перетворилася на велике живе полотно, де події розгортаються на очах громади, людей, полтавців. У виставі задіяний весь творчий склад театру: оркестр, балет, етнічний гурт «Стрибожі внуці», артисти драми, вихованці дитячо-юнацької студії театру. Нові декорації, відеопроекія, ставок із справжньою водою  доповнять сприйняття живого сучасного  театрального мистецтва

наталка ЗМІ 1