83-й театральний сезон у обласному театрі завершують оперою «Наталка-Полтавка»

 

Сьогодні – закриття сезону в обласному театрі імені Гоголя. О 19-й актори покажуть виставу «Наталка-Полтавка» за твором Івана Котляревського та підуть у відпустку. «Наталка-Полтавка» – це постановка київської режисерки Ірини Нестеренко. Прем’єра відбулася 7 років тому. Нині репетиції з акторами проводить головний режисер театру Владислав Шевченко.

Сьогодні на сцені обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя – репетиція «Наталки-Полтавки». На початок репетиції в гримерці чекає актор Василь Голуб. В обласному театрі грає 48 років. Сьогодні він виконуватиме роль виборного Макогоненка.

Продовжує актор Василь Голуб, який грає виборного Макогоненка: «У виставі – хитра людина. Він одразу «перевернувся». Спочатку возного сватав. Як тільки возному дали відкоша, перекинувся на сторону Петра. Перевертень, так-так!».

Починається репетиція зі слова головного режисера Владислава Шевченка.

Головний режисер обласного театру Владислав Шевченко розповідає: «“Наталка-Полтавка” – це сакральна вистава для театру імені Гоголя. Це – наша візитівка. Ми граємо більш класично. Наприклад, театр Франка – в них іде «Наталка-Полтавка», але в них Олег Скрипка в головній ролі. Це – цікаво, це – сучасно, а в нас вона більш традиційна. Як кажуть, добрий класичний український театр».

На репетиції – оркестр. Диригує Олександр Сурженко.

Лідія Кретова виконує роль Наталки в опері від прем’єри 2012-го року. Тоді відбувся її дебют.

Продовжує акторка Лідія Кретова, яка грає Наталку: «У виставі розкривається тема кохання. Кожна людина відчувала в своєму житті такі почуття. Коли Наталка постає проти матері і бореться за своє кохання, коли каже, що не піде за возного, тоді вона проявляє свою справжню сутність, сильну натуру».

Керівниця літературно-драматургічної частини обласного театру Ольга Коваленко каже: «Наталка-Полтавка» ввійшла до репертуару. Це відбулося, коли театр офіційно відкрили як стаціонарний, репертуарний – 1936 року, й надалі вже були постановки в 50-х роках, в 60-х».

Ця вистава триває дві години. У ній грають шестеро акторів. В обласному театрі «Наталкою-Полтавкою» щорічно розпочинають і завершують сезон.

Нагадаємо, 83-й театральний сезон у Полтаві розпочався 7 вересня 2018 року. Його відкрили музичним бурлеском «Енеїда». У репертуарі акторів обласного театру такі вистави: «Політ над гніздом зозулі», «Лакеї», «Маруся Чурай», «Страшна помста», «Нью-Йорк, Нью-Йорк!» та інші. Загалом гоголівці влаштовують близько 300 вистав за сезон, говорить керівниця літературно-драматургічної частини обласного театру Ольга Коваленко.

Джерело: UA.Суспільне. Автор - Богдана Кужильна. Новини від 5 липня 2019 р.