Артисти Полтавського театру готують нову виставу

Артисти Полтавського театру імені Гоголя вже готують нову експериментальну виставу, яку планують показати глядачам вже наживо, після завершення карантину. Це – драматичний твір, п'єса Івана Франка «Украдене щастя», проте – у новій інтерпретації та у супроводі народних австралійських, африканських, бразильських інструментів.

Режисер Владислав Шевченко говорить: п'єса Франка добре всім відома із шкільної програми. Проте, гоголівці хочуть переосмислити психологічний твір, розкрити його «душу». Для цього у виставі – особливий музичний супровід.

Владислав Шевченко, головний режисер Полтавського театру ім.М.В.Гоголя

- Ми створюємо музику. Музика народжується на основі українських народних мелодій. Але артисти оркестру, вокалісти імпровізують на задану тему. Тобто, кожну виставу мелодія буде звучати по-новому.

Скрипка, флейта, віолончель, ударні та шумові інструменти, вокальні партії. А авангардні нотки додадуть екзотичні інструменти народів світу із особистої колекції артиста оркестру Валерія Стовбура. Наприклад, єгипетська кабаца – із кокосової шкаралупи та намистинок.

Латиноамериканський гуїро, який раніше робили із висушеного гарбуза.

Бразильський агого, що використовувався у релігійних культах древніми племенами.

Диджериду – духовий інструмент австралійських аборигенів, якого, за повір'ям, не можна торкатись жінкам.

Валерій Стовбур, заслужений артист України, артист оркестру Полтавського театру ім.М.В.Гоголя

- Взагалі всі ці інструменти називаються оркестровий дріб’язок. У звучання оркестру вони приносять фарби, які немає звідки взяти, якби не ударні інструменти. Це флексотон отакий. Віброслеп – це імітація, може, якогось крику в джунглях.

Скрипалька Аліна Синяговська говорить – для професійних музикантів п'єса є певним викликом.

Аліна Синяговська, артистка оркестру Полтавського театру ім.М.В.Гоголя

- Це чиста творчість. Хтось щось пропонує. Для музиканта, як для мене, то це справжнє музикування. Тут ми експериментуємо, і це цікаво, ми робимо це з задоволенням.

Головну роль жінки-страдниці, яка стає жертвою обставин та несправедливості, грає артистка Анна Денисенко.

Анна Денисенко, артистка Полтавського театру ім.М.В.Гоголя

- Любов, яка руйнує її життя, яка дарує їй надію на щастя і яка забирає це щастя.

Виставу глядачі побачать, ймовірно, вже у вересні. Артисти діляться – чекають зустрічі із глядачем віч-на-віч, адже прямі ефіри не замінять магії «живої» гри. Проте, під час карантину театр таки балував глядача – поставили шість нових вистав, які показали у режимі онлайн. А також відзняли ролики із інтерв'ю з акторами та танцювальними постановками, які використовувались у вже відомих спектаклях.

Ольга Коваленко, керівниця літературно-драматичної частини Полтавського театру ім.М.В.Гоголя

- Потрібно було якось підтримати морально людей, показати їм, що творчість в принципі може бути отакою, у режимі онлайн. Для нас це був цікавий процес. І ми вирішили просто ним поділитися. Ми ділились своїми емоціями. Заробляти на цьому кошти було трошки неетично.