Коли запрацює полтавський театр та що готують для глядачів

kolorobota.jpg

Полтавський театр готує нові прем’єри, але на сцену перед глядачами актори вийдуть не раніше осені.

Карантин вніс свої корективи у роботу Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя. Акторський колектив театру змушений був піти у творчу відпустку, але глядачі могли насолодитися акторською грою в онлайн-виставах, які демонструють на сторінці театру у фейсбуці. Тим часом театральні цехи продовжували працювати.

– З 12 травня актори балету, актори оркестру і актори драми по репетиційному графіку вийшли на роботу. Але більше 20 людей разом не збирається: балет, наприклад працює в окремому залі, а за потреби показує режисеру номери на сцені, – розповідає Ольга Коваленко, керівник літературно-драматичної частини театру.

На поціновувачів театру після карантину чекають одразу три прем’єри. Зараз приступили до репетиції нової вистави «Украдене щастя» за твором Івана Франка. Потім актори планують репетирувати «Ромео та Джульєтта», режисер обох – Владислав Шевченко. Також продовжиться підготовка прем’єри «Юнона та Авось», представлення якої довелося перенести через карантин.

Швидше за все, нові та улюблені спектаклі полтавські глядачі побачать уже восени.

– З 1 липня Уряд дозволить запрацювати літнім театрам, а також, стаціонарним театрам, але в приміщенні повинно бути лише до 10 осіб. У нашому залі 539 глядацьких місць, тому я не думаю, що театри будуть грати для такої малої кількості людей. Тому ми сподіваємося, що театральний сезон у Полтаві повноцінно розпочнеться з вересня, але чимало залежить від матеріальної готовності глядача, від того чи відкриють всі інші інстанції тощо, – додала Ольга Коваленко.
Попри все, гоголівці готуються до закриття сезону в червні – глядачі побачать нову виставу (поки що тримають в таємниці її назву), щоправда, відбудеться ця подія онлайн на сторінці театр у соцмережі.