Артисти з Полтавщини гастролюють Америкою

      У США тривають дні української культури. На сценах американських міст Нью-Йорк та Чикаго виступають і полтавські артисти.

       У Нью-Йорку та Чикаго гастролюють заслужена артистка України, солістка національної філармонії України Ярослава Руденко та народний артист України Василь Голуб. Ярослава Руденко родом з Гребінки, співачка часто виступає на концертах у Полтаві. Василь Голуб – актор Полтавського обласного муздрамтеатру ім. Миколи Гоголя.
        Святкові заходи в Сполучених Штатах організувала українська діаспора, за словами Ольги Коваленко, керівника літературно-драматургічної частини полтавського театру ім. М. Гоголя.
       – Дізнавшись, що у Василя Голуба є моновистава за твором Тараса Шевченка «В степу безкраїм за Уралом», яка була підготовлена до 200-річчя з дня народження Кобзаря, посольство США в Україні запросило його виступити з нею у Нью-Йорку та Чикаго. У результаті 9 травня полтавська театральна делегація поїхала до Америки у складі трьох осіб на чолі з директором Олексієм Андрієнком, – розповіла Ольга Коваленко.
       А ось що написала на своїй сторінці в соцмережу Фейсбук артистка Ярослава Руденко:
        – Дні української культури в Америці. Сьогодні ( 13 травня, прим. авт.) я разом із акторами Полтавськоко театру імені Миколи Гоголя презентували патріотичну концертну програму. Лунали вірші Тараса Шевченка у виконанні народного артиста України Василя Голуба. З урочистим зверненням до громади виступила заступник директора театру імені Миколи Гоголя Лариса Шрам. Також у концертній програмі звучали пісні та вірші нашої землячки, поетеси Марійки Бойко. Дякуємо громаді та видатній українці, засновнику Української школи «Барвінок», пані Любові Яковенко!

       Відомо, що полтавці виступили перед громадою Української католицької церкви Святого Юра в Нью-Йорку та в Українському Домі в цьому ж місті.

      – Наші українці в Америці дуже переймаються проблемами в Україні. Громада активно підтримує родини воїнів АТО. Дякую всім, хто відвідав наш концерт!!! Особливо вдячна пані Любі Яковенко за організацію та проведення концерту, – емоційно написала співачка.
Попереду в артистів виступи в Чикаго. Щодо решти колективу обласного муздрамтеатру, то нині він готується до гастролей в Україні.

       – З 19 по 28 травня в Херсоні відбуватиметься міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії», де наші актори виступатимуть із виставою «Опера жебраків». Наш вихід на сцену – 20 травня, – каже Ольга Сергіївна. – Також заплановані гастролі в Дніпрі та Миколаєві.

b_1200_700_16777215_00_images_archive_original_22.jpg

 

Джерело: Коло, автор: Ольга Правденко, http://kolo.news/category/dozvillia/3714